Android UEFI PC'ye nasıl kurulur?

azrailkenan

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Donanım / Sevkiyatçı
Merhaba arkadaşlar. ben birkaç defa Android X86 sistemlerini PC'de denedim ancak her zaman legacy (eski BIOS) olarak kurduğumda Boot edip kullanabildim. Şimdi benim istediğim AMD Ryzen 5 3600, 16 GB DDR4 3000MHz, RX580 Armor 8 GB bilgisayarımda Hi-Level 120GB SSD üzerine Android'i 64 Bit olarak ve UEFI modunda kurmak. İnternette bayağı araştırdım olan anlatımlar veya videolar ya Windows 10 yanına kuruyor (Dual Boot) ya da legacy (eskı BIOS) modunda kuruyor. Bu nedenle bilen bir arkadaştan ayrıntılı olarak mümkünse resimli olarak nasıl kurulacağını bir anlatırsa özellikle SSD hangi bölümlere ayrılacak çoğunlukla UEFI kurulumdan sonra Boot olmuyor grub mı grub2 mi kurmamız lazım nasıl kurmamız lazım ayrıntılı olarak.

Not: Kurmak istediğim normal Android X86 9.0 versiyonu remixos veya phoneixos falan değil. Orijinal Android X86 64 Bit UEFI olacak.

İyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows kullanıyorsanız Rufus ile ISO, IMG gibi yükleme kalıbını yazdırırken UEFI modunu seçebilirsiniz. UEFI'ye izin vermezse DD modunda yazdırın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler, ancak sorumu ayrıntılı yazmama rağmen cevabını alamıyorum alakasız cevaplar veriyorsunuz, ben stock Android X86 64 Bit kurmak istiyorum UEFI modunda ISO'yu USB'ye yazdırmayı biliyorum Legacy modunda defalarca kurdum onda sıkıntı yok benim istediğim UEFI modunda kurulumu ayrıntılı olarak yazı, resim, video olarak anlatımını yapabilecek biri var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı