Android virüsleri silinebilir mi?

Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
Samsung S7 Edge kullanıyorum. Güvenlik yaması düzeyi 1 Mart 2019 yüklü. Asıl sorum ise önceden Lucky Patcher yüklüydü ve şu an Whatsapp Plus yüklü. Bunların virüs içerdiğini tahmin ederek yüklemiştim zaten ama şimdi ihtiyacım yok. Silsem bile virüsler Windows'taki gibi dosyalarıma yerleşmiş midir? Format atacak olsam da Samsung'un kendi sıfırlamasından atıyorum ki o da sadece "sıfırlama" yani yedeklemeden hallice. Kaspersky IS yüklü telefonumda ve taratıyorum hep ama Whatsapp Plus yüklü olmasına rağmen virüs diye tanımıyor. Lucky Patcher'ı da tanımamıştı. Ek olarak Nova Launcher Pro kullanmıştım bir dönem ve aynı sorularım bunlar gibi birçok uygulama için de geçerli.

Telefon modeli : SM-G935F
Samsung Experience : 9.0
Android sürümü : 8.0.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlarca APK indiriyorum hiç virüs yemedim. Programda yok.
Yani artık virüsler bir şeyi bozma amacı içermiyor ki. Seni kullanma yönünde gidiyor. Toprak Koç'tan indirdiklerimde yine biraz daha rahatım ancak Whatsapp Plus vs tüm izinlere sahip ve farklı bir siteden iniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı