Android Whatsapp'taki fotoğrafı galeriye kaydetme sorunu

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar 8 senedir iOS kullanıyordum artık Android platformuna, Samsung Galaxy S9 Plus'a geçtim fakat hala alışamadım. Whatsapp'tan gelen fotoğrafı galeriye kaydedemiyorum. Fotoğrafın sağ üstündeki 3 noktaya basıyorum orada galeri çıkmıyor. Çok fazla uygulama çıkıyor ama galeri yok. Nasıl halledicem bu sorunu? Kafayı yemek üzereyim cidden. Otomatik kaydetmeyi aç demeyin onu kullanmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Android cihazlarda WhatsApp'a gelen medya dosyalarını indirdiğiniz zaman zaten kaydedilmiş oluyor. Tekrardan kaydetme diye birşey yok. Eğer başka yere yedeklemek istiyorsanız "Dosya Yöneticisi-Whatsapp-Media-Whatsapp Images" klasörünü takip edin. İstediğiniz medyayı farklı yere taşıyabilirsiniz.
Bazı galeri uygulamaları dosya yöneticisi olmadan bu işlemi destekliyor. Ya da yukarıdaki gibi yapmanız gerekir.
Ama farklı klasöre taşıdığınız medya WhatsApp'ta indirilmemiş olarak gözükür tekrardan indirmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı