Çözüldü Android'de dual boot yapılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TarikCelik

Decapat
Daha fazla  
Debian, Fedora, OpenBSD falan olur, hatta oluyorsa Windows ARM bile olabilir. Android'te dual boot kurmanın bir yolu var mı?

Marka-model: Samsung A73.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Termux kurabilirsin, dual boot olmaz. Normal App e girer gibi giriyorsun. O sana bi linux shell veriyor. Oradan proot yöntemi ile dağıtımları kurabilirsin. Ama grafik arayüzü konusu sakat bi tık. Vnc server ile girebilirsin.
Termux kurabilirsin, dual boot olmaz. Normal App e girer gibi giriyorsun. O sana bi linux shell veriyor. Oradan proot yöntemi ile dağıtımları kurabilirsin. Ama grafik arayüzü konusu sakat bi tık. Vnc server ile girebilirsin.

Çözüm
Termux kurabilirsin, Dual boot olmaz. Normal App e girer gibi giriyorsun. O sana bir Linux Shell veriyor. Oradan proot yöntemi ile dağıtımları kurabilirsin. Ama grafik arayüzü konusu sakat bir tık. Vnc server ile girebilirsin.

Teşekkürler. Termux zaten kullanıyorum, komut satırı yazılımları için çok işe yarayan bir uygulama. Ama grafik arayüzü kullanımı bayağı zor (telefon ekranı XFCE için çok küçük kalmıştı ve ve klavye mouse olmadan düzgün çalışmıyordu.) Bir de benim telefonda root yok. Dual boot kurarsam daha performanslı olur ve root izni ile daha çok şey yapabilirim diye düşünmüştüm.

Teşekkürler. Termux zaten kullanıyorum, komut satırı yazılımları için çok işe yarayan bir uygulama. Ama grafik arayüzü kullanımı bayağı zor (telefon ekranı XFCE için çok küçük kalmıştı ve ve klavye mouse olmadan düzgün çalışmıyordu.) Bir de benim telefonda root yok. Dual boot kurarsam daha performanslı olur ve root izni ile daha çok şey yapabilirim diye düşünmüştüm.
Ne yazıkki, dual boot bir yana telefonlarımıza custom rom bile bulmakta zorlanıyoruz. Teknik olarak mümkün ama cihaz üreticleri izin vermiyor.

Sanırım arch aurda tablet-mode diye bir paket vardı bakın isterseniz.

Debian, Fedora, OpenBSD falan olur, hatta oluyorsa Windows ARM bile olabilir. Android'te dual boot kurmanın bir yolu var mı?

Marka-model: Samsung A73.
İşlemci el veriyor ama aşırı uğraştırıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı