Android'in İçinde İşletim Sistemi Oluşturma

Evilmonster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
Herkese merhaba, benim aklıma bir fikir yattı da, onu geliştirirken yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşacağım. Yaptığım şeyi kısaca anlatmak gerekirse; bir tablet düşünün, bu tabletin içinde bir uygulama olacak. Uygulamayı Android Studio üzerinden geliştiriyorum. Uygulamadan asla çıkış yapılmaması lazım. Uygulama içindeyken şifre olmadan hiçbir temel fonksiyon kullanılamayacak. Üst ve alt fonksiyon barlarını gizlemeyi başardım ama üstten veya alttan kaydırınca tekrar geliyorlar. Bunları tamamen kaldıramayacağımı anlayınca fonksiyonlarını iptal etmeyi denedim. Geri tuşunun fonksiyonunu iptal etmeyi başardım, fakat ana sayfa butonunun ve uygulamalar butonunun fonksiyonunu iptal etmeyi başaramadım. Aynı zamanda üstten çekilen action bar dediğimiz barın da iptal edilmesi lazım. Yani cihaz açılırken bu uygulama açılacak, cihazın tuşlarının üstü kapatılacak orada bir sıkıntı yok. Bildiğiniz bir işletim sistemi gibi ama çekirdeği Android. Bunun için ne lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler, admin yetkilerini verdik var sayalım. Ondan sonra buton işlevlerini nasıl iptal edeceğim? Çünkü herhangi bir yetki hatası almıyorum. Ben direk nasıl gerçekleştirileceğini merak ediyorum. Kusura bakma mobil yazılıma yeni başladım.

Android sturdyo üzerinden yazdığın bir uygulamanın bahsettiğin bölümündeki butonu kaldırmakmı istiyorsun doğru mu anladım.

Android sturdyo üzerinden yazdığın bir uygulamanın bahsettiğin bölümündeki butonu kaldırmakmı istiyorsun doğru mu anladım.
Konu birazcık eski, hatta bu konuda bahsettiğim projeyi iptal etmek zorunda kalmıştım araya başka şeyler girdiğinden dolayı. Ama bir içerik oluşması için cevap vereceğim.

Evet, alt ve üst bar kaldırılırsa en güzeli. Kullanıcının hiçbir şekilde Android özelliklerini doğrudan kullanamaması ve uygulamadan çıkamaması lazım. Fakat bunu yapamayınca buton işlevlerini (ana sayfaya dön, geri dön, açık uygulamalar) iptal etmek istedim.

Konu birazcık eski, hatta bu konuda bahsettiğim projeyi iptal etmek zorunda kalmıştım araya başka şeyler girdiğinden dolayı. Ama bir içerik oluşması için cevap vereceğim.

Evet, alt ve üst bar kaldırılırsa en güzeli. Kullanıcının hiçbir şekilde Android özelliklerini doğrudan kullanamaması ve uygulamadan çıkamaması lazım. Fakat bunu yapamayınca buton işlevlerini (ana sayfaya dön, geri dön, açık uygulamalar) iptal etmek istedim.

Çok pardon dostum 😂 tarihe bakmamışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı