Ani donma ve ekran kapanması sorunu

icanucar

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle konunun yeri burası mıdır bilemiyorum fakat bir sorunumu sizlerle paylaşıp fikir alışverişi yapmak durumundayım...

Maddi sıkıntılarımı bir nebze aştıktan sonra kendi çapımda işime yarayabilecek ve uzun vadede beni yormayacak bir bilgisayar topladım... Yani en azından benim düşüncem bu idi...

Bilgisayarımın üzerinde kullandıklarımı kısaca bir saymak istiyorum sizlere;

AMD A10-7850K
ASUS A88XM-A
SAPPHIRE R7-250
COOLER MASTER TPC-812
2x4 GB GSKILL RIPJAWSX 1866 mhz
1 TB WD Caviar Blue
THERMALTAKE 650 watt
ZALMAN Z-11

Ve bu bilgisayarı toplayalı yaklaşık iki hafta kadar oldu...

Problemime gelince;
1- Google chrome bile açıkken görev yöneticisi işlemci kullanımını %50-55 gösteriyor... Bu normal bir durum mudur?
2- Dual graphics açıkken bir oyun oynadığımda bazen bir anda ekran kararıyor bilgisayar tepki vermiyor harddiskin ışığı sönmüyor... Bunun önüne nasıl geçebilirim?
3- Çok zorlamadığımda bile birkaç sekme arka arkaya açıksa bellek yetersiz uyarısı alıyorum ve beni birkaç uygulamayı kapatmaya zorluyor...
4- Henüz çözemedim fakat bilgisayarımda toplam 40 gb kadar veri var iken görev yöneticisi disk kullanımını neden %98 veya %100 gösteriyor?

Bu problemlere kendimce bir yorum getirerek bu işin içinden 8 gb ram ve ssd takviyesi yaparak çıkabiliceğimi düşündüm bu çözüm doğru mudur? Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum..

Harddiski sıfır aldım ve dün taradım herhangi bir problem yoktu... Bu arada win 8 kullanıyorum... Sürücülerim güncel...

Arkadaşlar lütfen cevaplarınızı bekliyorum bilgisayarda çalışamaz durumdayım topladığım makineyi kullanamıyorum dün gece render aldığımı sanırken bilgisayarı sabah gördüğümde programları kapatmış masaüstünde bellek yetersiz hatasıyla duruyordu onu kapattığımda ise siyah bir ekran ve solda tarih saati bana gösterdi...

RAM'leri 1866 da çalıştırıyordum 1600 e düşürdüm ancak hala emin değilim başından ayrılırken ya kapanırsa diye korkuyorum...

Çözüm önerilerinizi bekliyorum...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı