Animasyon öğrencisi için dizüstü önerisi

Haerin

Hectopat
Daha fazla  
Selam,
Açıkçası başlıktaki şey benim için büyük bir sorun şu an. Yardım edebileceğinizi umuyorum.
Bu sene animasyon okuyacağım ve dijital oyun alanında da uzmanlaşmak istiyorum ve anlayacağınız üzere profesyonel bir laptopa ihtiyacım var :D
Gaming laptoplarında asus ve msi çok iyi ancak son çıkanları pahalı geldi en fazla 4000lik bir şey bakabilirim, ama kararsızım üniversitede hocalardan bazıları mac kullan dedi bazıları ise kullanma diyor
Ve şöyle bir sorun da var ki çok fazla oyun oynuyorum -bir kıza göre :p- mac ağır oyunları kaldırır mı torrenttan falan indirsem ya da o tarz şeyleri? Oyun dışında animasyon yazılımlarına da ihtiyacım olacak -max, blender, maya vb- şu an başladım ve mac bazı programları çalıştırmayabilir dediler............... Mac alacaksam içine windows yükletmemi söylüyorlar sizce öyle bir şey yaparsam saçmalık olur mu? İki sistem de aynı performansı alabilir miyim pek çok oyun ve program yüklediğimde?
Özetle beni asus ve msi uygun fiyatlı gaming laptopları hakkında bilgilendirebilir misiniz ve mac ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı