Animasyonlar nasıl yapılıyor?

Emre2K06

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 7 4800h
Gtx 1650ti
16gb ram
512gb ssd
Meslek
Öğrenci
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu tarz arka planlar, animasyonlar (Ne dendiğini tam olarak bilmiyorum) nasıl yapılır?
Başta çıkan introlar da dahil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlam 3D animasyon ve video edit gerekiyor içeriğe göre. Blender ve Adobe Premiere, bu programları çözmen lazım.

Bu tarz arka planlar, animasyonlar (ne dendiğini tam olarak bilmiyorum) nasıl yapılır?
Başta çıkan introlar da dahil.

Hocam cevap bulursanız bana da söyler misiniz bende merwk ediyorum iyi akşamlar.

Bir animasyonu yapmanın anahtar yolu adından da anlaşılacağı gibi keyframe kullanmaktır. Yani anahtarkare.

Keyframelerin çalışma mantığı ise şöyledir;

"X cismi 0:0.000 zamanında 50, -30
.. 1:0.000 zamanında ise 75, -40 koordinatında bulunacak" şeklinde programa bir bilgi verirsiniz. Programda iki zaman arasındaki yerleri doldurur.

Bu attığınız 2 videoda hazır preset gibi duruyor yani sadece yazıları değiştirmişler. Ancak nereden nasıl bulacağınızı bilmiyorum.

Bu attığınız 2 videoda hazır preset gibi duruyor yani sadece yazıları değiştirmişler. Ancak nereden nasıl bulacağınızı bilmiyorum.

Evet bende öyle düşündüm aslında ama. Bakacağım şimdi bulursam yazarım.

Bir animasyonu yapmanın anahtar yolu adından da anlaşılacağı gibi keyframe kullanmaktır. Yani anahtarkare.

Keyframelerin çalışma mantığı ise şöyledir;

"X cismi 0:0.000 zamanında 50, -30
1:0.000 zamanında ise 75, -40 koordinatında bulunacak" şeklinde programa bir bilgi verirsiniz. Programda iki zaman arasındaki yerleri doldurur.

Hocam güzel bir teknik bilgi gibi duruyor ama pek anlamadım açıkçası.

Hocam cevap bulursanız bana da söyler misiniz bende merwk ediyorum iyi akşamlar.

Tamamdır söylerim :)

Sağlam 3D animasyon ve video edit gerekiyor içeriğe göre. Blender ve Adobe Premiere, bu programları çözmen lazım.

Programları az çok tahmin etmiştim ama nasıl yapılıyor ben onu merak ediyorum. Eğer bildiğiniz bir rehber video varsa atarsanız sevinirim.

- Cevap verip ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Programları az çok tahmin etmiştim ama nasıl yapılıyor ben onu merak ediyorum. Eğer bildiğiniz bir rehber video varsa atarsanız sevinirim.
Bunlar dergah programlar, 5 dakika videoda bir şey anlamazsınız. Yıllar alan türden, profesyonel. Youtubedan aratabilirsiniz isterseniz.

Bunlar dergah programlar, 5 dakika videoda bir şey anlamazsınız. Yıllar alan türden, profesyonel. Youtubedan aratabilirsiniz isterseniz.
Orası öyle tabii. Demek istediğim bu tarz ortaçağ içerikleri nasıl yapılır. Yoksa bir sürü rehber videosu var zaten. Biliyorum onları.

Çok araştırdım ama bulamadım. En kötü video sahiplerine ulaşacağım.

Çok araştırdım bulamadım. Sadece hani bunlardan seviye olarak çok düşük olsa da yerine geçebilecek çeşitli stok videolar buldum onlarda 80 dolar filan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı