Ankara üniversitesi Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği nasıldır?

critnal

Hectopat
YKS'de sıralamam 120.000 geldi, bugün tercih kılavuzundan bölüm bakarken bu bölüm ilgimi çekti sanırım Ankara üniversitesinde yazılım mühendisliği ile beraber yeni açılan bir bölüm ancak hocalarını öğrenemedim internet sitesinden. Tercihlere yazmak kumar mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası o 2 bölümün de maksimum 50 bin civarı kapatacağını düşünüyorum, hatta yapay zeka daha yükseklerde kapatabilir. Geçen sene AYBÜ yazılım müh açılmıştı ve 48 bin ile kapattı ve AYBÜ'nün kontenjanı AÜ'den daha yüksek.

YKS'de sıralamam 120.000 geldi, bugün tercih kılavuzundan bölüm bakarken bu bölüm ilgimi çekti sanırım Ankara üniversitesinde yazılım mühendisliği ile beraber yeni açılan bir bölüm ancak hocalarını öğrenemedim internet sitesinden. Tercihlere yazmak kumar mı olur?
120.000 k yaptım. İlk sıraya yazmayı düşünüyorum. Diğer seçimler için kararsızım. Sen ne yazdın?

Hacettepe Bilgisayar Mühendisliği son sınıfım. 2 sene önce bizim üniversitede Yapay Zeka bölümü açıldı. Binamız, derslerimizin çogu ortak ve sıralama olarak bizle yarışıyor. Onların iş imkanları da bizle aynı seviyede. Türkiyede yapay zeka bölümü 1 veya 2 tane var ve eminim başka üniversitelerde aynı bölümler daha fazla açılana kadar iş ve maaş imkanı üst seviye olacaktır. 120.000 ile giremeyeceğini düşünüyorum maalesef ama tek tavsiyem en üste yazın.

Geri
Yukarı