Ankara'da bu sene otobüsler nasıl olur?

Valla hocam bugun akşam 7 civarında bir bindim otobüse öyle bir kalabalık yok iğne atsan yere düşmez denilir ya aynısı işte. Önümdekine inicem diyorum çekilmiyor filan. En tenha saatler sanırım haftasonu öğlen gibi.

Daha da kalabalık olacak. Natoyolu uzatmasını yapmadıkça beterin beteri olacak durum, Çankaya'ya da füniküler mi getirirler bilmem ama raylı sistem şart. Mevcut metro hattı+otobüsler ile ucu ucuna kaldırıyor sistem, tüm şehre ray döşemek lazım aslında (Dikmen hariç). Mevcut hattı da adam etmek lazım, metro değil kağnı mübarek.
Not: Evlerine Eskişehir Yolu üzerinden dönenlere Allah'tan sabır ve kolaylık diliyorum, yoğun saatlerde o trafik gram çekilmiyor.

Çimşit'ten Fatih'e bisikletle gideceğim okula. 514 gibi çok işlevsel hatlar çok dolu oluyor okul saatlerinde. Bisiklet adamdır.

Daha da kalabalık olacak. Natoyolu uzatmasını yapmadıkça beterin beteri olacak durum, Çankaya'ya da füniküler mi getirirler bilmem ama raylı sistem şart. Mevcut metro hattı+otobüsler ile ucu ucuna kaldırıyor sistem, tüm şehre ray döşemek lazım aslında (Dikmen hariç). Mevcut hattı da adam etmek lazım, metro değil kağnı mübarek.
Not: Evlerine Eskişehir Yolu üzerinden dönenlere Allah'tan sabır ve kolaylık diliyorum, yoğun saatlerde o trafik gram çekilmiyor.
Aman hocam Eskişehir raylı sisteme geçti de daha beter oldu. Sakın. Ama haklısınız metrolarda çok yavaş be.

Aman hocam Eskişehir raylı sisteme geçti de daha beter oldu. Sakın. Ama haklısınız metrolarda çok yavaş be.
Hocam o rezillikti zaten, o metronun planlaması kadar rezilini başka yerde görmedim ben. Okula gitmek için el mecbur 541'e biniyorum, o hayvani kalabalık olmasa bütün Ankara'yı tavaf ederim o sürede. İstanbul tarafından gelip Kızılay'dan U yapmak daha kısa sürüyor bazen :D
Beytepe'ye bakıyorsun, otobüsle üniversiteye 15 dk, ODTÜ istasyonu da durağa 15 dk yürüme. Rezillik resmen, çok daha verimli şekilde kullanılabilirdi o kaynaklar, en basit hava olaylarından etkilenmesi de cabası. Ama düzgün planlama yapacak bir başkan gelirse Ankaralının gözü aydın, ömründe ilk kez güzel metro görecek çünkü :)

Son düzenleme:
Alım gücü yükselmediği sürece toplu taşıma kullanımı azalmaz. Bu yıl pandeminin bitmesi ve alım gücünün düşmesi ile birlikte daha kalabalık olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı