Ankara'ya taşınan biri ne yapmalı?

Dedektif Denyo

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın bir tarihte ailemin işi nedeniyle taşınıyoruz. Ne yapmalıdan kastım nereler gezilir, nerelerde takılınir falan. Ucuz kitap satan sahaf kitapçı vs. nerede bulunur? (Bu önemli benim için.) Ya da konsol oyunu satan spotçu tarzı yerler nerededir, falan. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Her şeyden önce mutlaka bir Anıtkabir'e git, Atamızın huzuruna bir çık ona merhaba de:)

Bahçelievlere gidebilirsin oradaki cadde güzeldir. Mekanlar iyidir. Kızılay biraz bıktırmaya başladı maalesef. Kızılay'da Karanfil sokak ve civarına gidersen bolca konsolcu ve oyun satan yer bulabilirsin.

Yenidoğan, Bentderesi, Çinçin özellikle akşamın geç saatleri Ulus'u ve kaleyi görmeni tavsiye ederim. Şaka bir yana Zafer çarşısından uygun fiyata kitap alabilirsin.

Ankara.
4zQJgA.jpg

Ne yapmalıdan kastım nereler gezilir, nerelerde takılınir falan.

Güzel müzeler var. Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hava Kuvvetleri müzesi, daha niceleri... Arkadaşlar da belirtmiş, Anıtkabir zaten olmazsa olmaz.

Çankaya'da Karum AVM var, yakınında Kuğulu park var güzel bir parktır, Tunalı Hilmi Caddesi var (Tunalı diye geçer), alışveriş, eğlence mekanları var. Zaten hemen her yerinde AVM'ler var Ankara'nın, ilki sanırım bu Karum. Fakat Çankaya tarafları biraz daha pahalı olabilir. Biraz gelir düzeyi yüksek gruptur o taraf. Ankamall AVM var, o biraz Yenimahalle ile Ulus arasında kalıyor. O da köklü bir AVM'dir ve büyüktür.

Yine Çankaya'da ünlü Atakule'nin AVM'si ve dibinde botanik parkı var. Yıllar oldu gitmeyeli ama son gittiğimde epey büyük bir parktı. İnşallah çökmedilerse bir kısmına falan hâlâ öyledir.

Bahçeli üniversite öğrencilerinin çok olduğu bir yerdir. Canlı bir sosyal hayatı vardır. Oraya da gidebilirsin.

Ucuz kitap satan sahaf kitapçı vs. nerede bulunur? (Bu önemli benim için.)

Kızılay'ın biraz ilerisinde Olgunlar Sokak var, orada sürüyle sıfır ve 2. el kitap vardır.

Ya da konsol oyunu satan spotçu tarzı yerler nerededir, falan. Yardımcı olursanız sevinirim

Kızılay'da Limon Bazaar vardı bir ara. Son durumunu bilmiyorum.

Yenidoğan, Bentderesi, Çinçin özellikle akşamın geç saatleri Ulus'u ve kaleyi görmeni tavsiye ederim. Şaka bir yana Zafer çarşısından uygun fiyata kitap alabilirsin.

Arkadaş şaka yapmış, ciddiye falan alıp da gidersin, aman ha diyeyim. 😁 Bu arada evet Zafer Çarşısında şaka yapmamış çok çeşitli tür ve fiyatta kitap bulursun orada da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı