Anlatıma dayalı 5-10 dakikalık sunum konusu ne olmalı?

Deprem banko o zaman.

Wikipedia'da yazan tüm yazıları kağıda döktüm okuma alıştırması yaptım dakikayı 05.00.10 yazdım, tahmini 03.00.40'da konuşma bitiyor. Biraz daha yazı eklemem gerekiyor. Ezber değilde arada kağıda bakarak okuyacaksak zorlanmam. Diğer türlü hepsini tek seferde okumam imkânsız.

Zeka seviyesi düşük bir grupsa hiç bilim konulara girme.

Hepsi gayet normal zekâlı insanlar, yeri geldiği zaman onlar güldürüyorlar kimi zaman öğretmen birşey dediği zaman gülüyoruz. Eğlenceli ortam diyebilirim.

PC toplama, Technopat'a üye çoğu kişinin çok rahat anlatabileceği bir konu.

PC toplama ne âlâka? Bence hiç mantıklı fikir/konu değil. Deprem daha mantıklı.

Wikipedia'da yazan tüm yazıları kağıda döktüm okuma alıştırması yaptım dakikayı 05.00.10 yazdım, tahmini 03.00.40'da konuşma bitiyor. Biraz daha yazı eklemem gerekiyor. Ezber değil de arada kağıda bakarak okuyacaksak zorlanmam. Diğer türlü hepsini tek seferde okumam imkânsız.

Diksiyon olduğu için Full ezber sizi biraz zorlayabilir gibi geliyor bana. Yani aklınızdan bir yandan kelimeleri düşünürken bir yandan da doğru konuşmaya çalışmak zor olabilir. Benim genelde yaptığım konuyu iyi anlamak oluyor. Konunun mantığını anlayınca, eğer ezberde zorlanırsam kendim doğaçlama bir şeyler ekliyorum o anda. Daha akıcı oluyor. Özellikle konuyu ana başlık ve birkaç alt başlık olarak ayırırsanız ve bu alt başlıkları destekleyici şeylerin mantığını anlarsanız sizin için daha kolay olabilir diye düşünüyorum.

Wikipedia'da yazan tüm yazıları kağıda döktüm okuma alıştırması yaptım dakikayı 05.00.10 yazdım, tahmini 03.00.40'da konuşma bitiyor. Biraz daha yazı eklemem gerekiyor. Ezber değilde arada kağıda bakarak okuyacaksak zorlanmam. Diğer türlü hepsini tek seferde okumam imkânsız.
Sadece tek kaynak değil. Güvenilir birkaç kaynak ve bununla ilgili evrim ağacının kesitlerini projeksiyon olarak paylaşın.

Sadece tek kaynak değil. Güvenilir birkaç kaynak ve bununla ilgili evrim ağacının kesitlerini projeksiyon olarak paylaşın.

Buradan yardım alacağım. Yazmadan önce okudum 5 dakikayı geçiyor. Gayet detaylı anlatım yapılmış gibi geldi.

Buradan yardım alacağım. Yazmadan önce okudum 5 dakikayı geçiyor. Gayet detaylı anlatım yapılmış gibi geldi.

Güvenilir olarak evrim ağacı sitesinini ve YouTube sayfasını öneririm.

Güvenilir olarak evrim ağacı sitesinini ve YouTube sayfasını öneririm.

Kırtasiyeden çıktısını alıp, arada yardım amaçlı kağıda bakarak okuyabilirsiniz dedi. Evrim ağacı'na bakacak vaktim pek olmadı. Sabah gazetesi sitesindeki bilgiler doğruysa gerisi çok da önemli değil. Yeter ki fazla kağıda bakmadan okuyabilmeliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı