Anne Pro 2 vs Gamakay MK61

Kemove Snowfox 61:

tr.banggood.com

Anne Pro 2 ile karşılaştırırsak:
+Klavye ayağı var.
+Hot swapple, yani ihtiyaç olunduğunda switchler kolayca değişebiliyor.
+Aç-kapa tuşları daha işlevsel yerde.
+Anne Pro 2'de olduğu gibi yay sesini azaltmak için memory foam denen köpükten koymanıza gerek yok.
+Daha büyük bataryası var, yaklaşık 1.7 katı.
+Bluetooth 5.0 destekli.
+İçinden 3 adet test switchi çıkıyor. Sarı, yeşil ve bir renk daha vardı hatırlayamadım.

Saydığım üzere, Anne Pro'yu havada karada tokatlıyor. Birkaç eksisinden de bahsedeyim:
-Yazılımı Anne Pro'ya göre daha kötü olduğunu söyleyebiliriz. Ekleme: Güncellendiği söyleniyor, beta sürümünden çıkıp güzel bir hâl aldı deniyor.
-Şu anda sadece Gateron switch olarak bulunabiliyor.
-Pek eksi sayılmasa da AP2'deki gibi renkli keycapsler bulunmuyor.

@SchindlerYahudisi kullanıyordu, bana önerilerinden ve kendi araştırmalarımdan bu sonucu çıkardım.

Kemove Snowfox 61:

tr.banggood.com

Anne Pro 2 ile karşılaştırırsak:
+Klavye ayağı var.
+Hot swapple, yani ihtiyaç olunduğunda switchler kolayca değişebiliyor.
+Aç-kapa tuşları daha işlevsel yerde.
+Anne Pro 2'de olduğu gibi yay sesini azaltmak için memory foam denen köpükten koymanıza gerek yok.
+Daha büyük bataryası var, yaklaşık 1.7 katı.
+Bluetooth 5.0 destekli.
+İçinden 3 adet test switchi çıkıyor. Sarı, yeşil ve bir renk daha vardı hatırlayamadım.

Saydığım üzere, Anne Pro'yu havada karada tokatlıyor. Birkaç eksisinden de bahsedeyim:
-Yazılımı Anne Pro'ya göre daha kötü olduğunu söyleyebiliriz. Ekleme: Güncellendiği söyleniyor, beta sürümünden çıkıp güzel bir hâl aldı deniyor.
-Şu anda sadece Gateron switch olarak bulunabiliyor.
-Pek eksi sayılmasa da AP2'deki gibi renkli keycapsler bulunmuyor.

@SchindlerYahudisi kullanıyordu, bana önerilerinden ve kendi araştırmalarımdan bu sonucu çıkardım.
Kemove Snowfox kullanicisi olarak yazdiklariniza harfi harfine katiliyorum. Dust cover eklemeleri bile ince dusunce aslinda. Ayrica yeni cikan Kemove Snowfox versiyonlarinda lazer isleme de var keycaplerin kullaniciya bakan kisminda. Urunu surekli guncelliyorlar ve toplulugu da buyuyor. Kargo olarak da sorun yasamamistim. 1 haftada ulasti bana o yuzden ben oneririm kesinlikle.

Gamakay MK61'e deginmem gerekirse cok fazla ozelligini bilmiyorum ama stableri cok rahatsiz geldi. PBT konusunda cift kat PBT denmis ama puturler gozume carpti. Ayrica optical switch kullaniyor. Optical switchlerin yapisi cok degisken markadan markaya bile sistemi degisebiliyor o yuzden herhangi bir sorun yasarsan cok spesifik bir switch bulmak zorunda kalacaksin. MX gibi evrensellesmis bir yapi suan icin optical switchlerde yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı