Annemin derdi ne?

TheZed

Picopat
Annem son 1 yıldır sürekli hasta olduğunu hiçbir yerinin agrimadigini hasta hissettiğini söylüyor. Annem çok fazla düşünen birisi her şeyi kafaya takar. Durum bence tamamen psikolojik. Diyorum bu kadar kafaya takma hayatını yaşa dünyaya bir kez geliyoruz. Ama direkt bana hakaretler yağdırıyor. Benim verdiğim hiçbir tavsiyeyi ciddiye almıyor. Sokakta birini dinler ama beni dinlemez o kadar boş biriyim onun için. Zaten bu yüzden bu halde. Gerçekleri duymak istemiyor. Doktorlara boş yere para veriyor ve gel görün ki her tedaviyi olmasına rağmen yine aynı. Durum psikolojik. Bunu dediğim zaman küfürler hakaretlere. Anlamıyorum. Zaten küçüklükten beri hiç sevmedi. Sevse bile hissetirmedi. Sürekli başkalarıyla kıyasladı. Aşağıladı küçümsedi küfürler etti. 10 lafından 8'i hakaret. Yine de sevmiştim ama son yıllarda eskisi kadar sevmemeye başladım. İnsan büyüdükçe annesinin kendisine verdiği zararları anlıyor çünkü. Ne desem boş. Annem işte ne yapabilirim? Sadece ben değil ailedeki herkes bu durumdan çok sıkılmaya başladı. İnsanın bir gün yüzü gülmez mi bee. Her gün hastayım hastayım yeter artık.Madem hastasın dediklerimi dinlesene dinlemiyeceksen niye hastayım diyosun harbi sıkıldım yahu.

Son düzenleme:
Psikolojik bir destek alması gerektiğini düşünüyorsanız bunu ona tembihlemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok. Sizin lafınız geçmiyorsa babanızla konuşun, onun bunu önermesini sağlayın.

Bir kaç gün onu onunla ilgilenmeyin yada Psikologa götürmeyi deneyin

Klinik vaka bunlar artık, bizim sülalede de vardı 1-2 tane. Ne zaman bağlayıp zorla hastaneye götürdüler iğneler yapıldı, ilaçlar falan verildi öyle biraz toparladılar uğraşılacak şey değil benden söylemesi.

Siz de ailecek toplanın anlatın dinlemiyorsa da bir doktora gidip durumu anlatın o sizi yönlendirir.

Psikolojik bir destek alması gerektiğini düşünüyorsanız bunu ona tembihlemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok. Sizin lafınız geçmiyorsa babanızla konuşun, onun bunu önermesini sağlayın.

Babamıda dinlemez. Örneğin maddi durumumuzu kafaya takıp söylenmeye başladı geçen. Bende dedim bak anne ihtiyacımız olmadığı şeyleri almayalım her ay ihtiyacımız olan şeyleri liste yapalım ve her ay 100 TL olsa bile birikim yapalım. Ama beni dinlemedi bile yine hakaretler etti. Sanki kötü bir şey söyledim😀 Sadece tavsiye veriyorum.Hatda bi keresinde hayata bi kez geliyoruz onunda içine s*çma be dedim.Bana hastayım hasta diyor.Bende bu yüzden hastasın dedim.Yine hakaret.Cahil kafası işte.

Geri
Yukarı