Anti-Ghosting testi nasıl yapılır?

Makaleler
6
Yer
Starling City
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci;
R5 5600 - 4.7 GHz OC

Fan;
ID-COOLING SE-224-XT White

Anakart:
Gigabyte B550M DS3H

Ekran Kartı;
PowerColor Red Devil RX 6700 XT

Bellek;
GSKILL RipjawsV 2x8GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD;
Patriot Burst 480GB 560/540 MB/s
Samsung 870 Evo 250GB 560/530 MB/s
Kioxia Exceria G2 1TB 2100/1700 MB/s

Kasa/Güç Kaynağı;
GameGaraj NEO 202 Beyaz
MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold
Meslek
Green Arrow
Selam arkadaşlar. Galax Stealth 03 klavye kullanıyorum. Teknobiyotik'te %100 Anti-Ghosting gözüküyor. Bunun ne demek olduğunu tam olarak anlamadım. Klavyede aynı anda bütün tuşlara basabildiğimiz anlamına mı geliyor? Eğer öyleyse sanırım bu klavye %100 Anti-Ghosting özelliğine sahip değil.

Şu siteden test ettiğimde aynı anda 6'dan fazla tuşu algılamadığını öğrendim.

Bu normal mi? Böyle mi olması gerekiyor yoksa hepsini algılamalı mıydı?

%100 Anti-Ghosting pahalı klavyelerde oluyor genelde, Galax'ın klavyesinde olduğunu zannetmiyorum. 6 tane tuşa aynı anda basılınca algılıyor, %100 değil.

Eğer 6'dan fazla tuşu algılamıyorsa Anti-Ghosting yoktur. Bildiğim bir uygulama yok kusura bakmayın.

%100 Anti-Ghosting pahalı klavyelerde oluyor genelde, Galax'ın klavyesinde olduğunu zannetmiyorum. 6 tane tuşa aynı anda basılınca algılıyor, %100 değil.

Detaylar kısmında yazan bilgi yanlış o halde. Veya ben yanlış anladım.

%100 Anti-Ghosting, aynı anda bütün tuşları algıladığı anlamına mı geliyor?

Evet. O anlama geliyor.

Hayır, o anlama gelmiyor. Klavye belirli kombinasyonları sorunsuz çalıştırabildiğinde anti-ghosting adı veriliyor. Birkaç tuşa aynı anda bastığında alakasız bir tuşun da çalışması veya hiçbir tuşun çalışmaması gibi sorunlar olur anti-ghosting özelliği olmayan klavyelerde.

Yaptığınız testte basmadığınız bir tuşu da görüyorsanız sıkıntı olabilir ama büyük ihtimalle görmezsiniz. %100 anti-ghosting var denilmiş zaten.

Burada key rollover hakkında konuşmuşsunuz. Klavyede 6KRO çıkmış, NKRO da beklemeyin zaten bu fiyattaki bir klavyeden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…