Çözüldü Anti-Surge & SIO Power on Delay Fail

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

7john

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum;

İlk başlarda "CPU Fan error" hatası, sonradan "Anti-Surge" hatası ve bugün en son "SIO Power on Delay Fail" hatası alıyordum. Çalışmamın ortasında bilgisayarım defalarca kendine reset attı. Forumlarda gezerken, PSU hatasından tutun da anakart hatasına kadar bir çok konuda gidip geldim. Bu esnada da 12V 5V 3V değerlerinin +-%5 olması gerektiğini öğrendim. BIOS'ta baktığım tüm değerler uygun gözüküyordu. Sadece 12V değeri, 11,6-11,8 V değerleri arasında geliyordu. Ama ben sınırlar içinde olduğundan reset konusu ile bu voltaj arasında bir bağlantı kurmuyordum ki bu şekilde 2 hafta geçti...
Meğerse, bütün bu hataların çözümü çok basitmiş. Ana kart 24 PIN ana güç bağlantısında bir gevşeme olmuş. :) Onu düzeltince 12,1 V değerini aldım. Hatalar düzeldi. Problem yaşaması muhtemel arkadaşlara bir tecrübe olsun diye paylaşayım dedim. Bazen büyük problemlerin çok basit çözümleri olabiliyor. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı