Antimalware Service Executable 800 MB RAM kullanıyor

Kısıl Han

Hectopat
Hiçbir tarama yapmama rağmen antimalware service executable arkada çalışıyor ve RAM'in çoğunu kullanıyor. Bunu nasıl kapatabilirim ya da azaltmanın bir yolu var mı?

Ekran Alıntısı - Kopya.JPG

Bende aynı şekilde arka planda dönmesini istemiyorum ama ne yaptıysam sonlandıramadım. Eğer çözüm bulursan lütfen beni de bilgilendir dostum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-03 183802.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-03 183802.png
    8,6 KB · Görüntüleme: 42
Microsoft Defender ait hizmet ve kapatmak için başka anti-virüs kullanman gerekiyor. Ben Defender yerine Kaspersky IS ya da Norton 360 Standart öneriyorum.

Ücretsiz anti-virüs arıyorsan Kaspersky ya da Bitdefender öneririm.

Bu yazılımlar Defender göre çok daha az kaynak tüketiyorlar. Defender ne yazık ki bellek miktarını temizleyemiyor. Tarama vb. yaptıkça o bellek miktarı şişiyor ve sistemi yeniden başlatınca ya da bellek temizleme uygulamaları ile kullanımını azaltabiliyorsun.

Son düzenleme:
Sağ tıklayıp görevini sonlandır.

Bu bir uygulama değil Windows'un kendi hizmeti.
Microsoft Defender ait hizmet ve kapatmak için başka Anti-Virüs kullanman gerekiyor. Ben Defender yerine Kaspersky ıs ya da Norton 360 standart öneriyorum.

Ücretsiz Anti-Virüs arıyorsan Kaspersky'ya da Bitdefender öneririm.

Kaspersky halihazırda kullanıyorum. Nasıl kapatabilirim?

Kaspersky kurulurken sorun olmuştur. Harici bir anti-virüs yükleyince otomatik kapanması gerekiyor. Kurulumu kaldırıp, tekrar kurmayı deneyebilirsin.
Ayrıca anti-virüs kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı