Antivirüs olmadan bilgisayarda virüs olduğunu anlamanın bir yolu var mı?

Le197

Picopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi bunun bir yolu var mı? O yolları deneyip öyle antivirüs yüklemeyi düşünüyorum. Bu aralar içimde bir virüs şüphesi var.

İşte o şüpheyi kesinleştirmek için kaliteli bir güvenlik yazılımı ile tam tarama yapmanız gerekiyor. Aksi halde şu anda olduğu gibi en fazla şüphe duyarsınız.

Evet, insanlar bunun için eğitim alıyor. Kurumsal ortamlarda önemli bir faktör ama ev kullanıcısı olarak böyle bir amelelik yapmaya gerek yok.

Başlıkta da gördüğünüz gibi bunun bir yolu var mı? O yolları deneyip öyle antivirüs yüklemeyi düşünüyorum. Bu aralar içimde bir virüs şüphesi var.

Kolay bilgisay yavaş ise veya görev yöneticisinde tanımadığınız bir uygulama varsa ya da bilgisayarınız isteğiniz dışnda çalışıyor ise olabilir siz yine de antivirüs kurun öyle virüsler vardırki size varlığını bile hissettirmez o yüzden antivirüs kullanın ben Kaspersky öneriyorum veya Malwarebytes kendileri en iyi antivirüs programlarındandır.

Evet var.
1. wep tarayıcın kapalı olduğu halde reklamlar vb şeyler oluyorsa.
2. PC yavaşlıyorsa programlar düzgün çalışmıyorsa.
3. internetin bağlantısı kopuyorsa veya bağlanamıyorsan.
4. senin yüklemediğin programlar kendiliğinden yüklenmiş ise.
5. dosyaların kayboluyorsa veya bozuluyorsa.

Yinede bu saydıklarımdan hiçbiri olmuyorsa güvenmeyin. Programları veya oynunları orijinal sitesinden yüklüyorsanız veya başka bir şey yapmıyorsanız anti virüs kullanmanıza gerek yok. 3 yıldır anti virüs olmadan kullanıyorum herhangi bir şeye rastlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı