AnTuTu testlerine güvenilir mi?

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum Note 9S, MIUI 12.0.3 güncellemesini yapmadan önce AnTuTu da telefonu test ettim. 252K gibi bir puan verdi toplam olarak, sonra PUBG yükledim ve HD de 55-60 alıyordum akıcı da falan yani ekranı izin verse en az 90 gibi bir şey alacağına emindim. O derece sıkıntısız çalışıyordu sonra oyunu sildim. Ve uzun bir süre yüzüne bakmadım. Kardeşim sağ olsun MIUI 12.0.3 güncellemesini yapmış. Telefonda ciddi bir performans düşüşü oldu. Ama en azında çoğu kişinin şikayet ettiği gibi MIUI 12.0.3 güncellemesini batarya konusunda olumsuz bir şey yapmadı hatta bataryayı birazcık daha stabil hale getirdi diyebiliriz. Telefonun arayüzü kasıyor, güç tasarrufu moduna mı aldı acaba? AnTuTu'dan test ettiğimde 220k gibi bir puan verdi.

Sonra 2-3 gün önce arkadaşımla servislerin gelmesini beklerken 2-3 maç atalım dedik bu arada onun telefonu Realme 7 Pro. Neyse işte sonra 2.maçta ben onun böyle bir ekranına baktım süper AMOLED ekranı özlediğim için ama onun telefonu çok akıcı geldi bana grafik ayarlarımız aynıydı. Sonra Game Turbo muydu neydi ekranı yana kaydırdım ve FPS'e bakayım dedim FPS 33'dü sonra şaşırdım hemen grafik ayarlarına girdim HD deydi birazcık rahatlama geldi akıcıya aldım. FPS 40'a çıktı 45'e gelemedi yene ve 40'dan hemen 30'a düşüyor 42'ye çıkıyor falan çok sinir bozucu ve utanç verici sahnelerdi benim için. Telefonu yeniden kapattık açtık her şeyi denedik ama yok aynı.

Sonra ben artık dedim bir daha birine Xiaomi aldıranın da aldırtanında falan çok sinirlendim cidden çünkü benim bu telefonu en az 4 yıl kullanmam gerekiyor ve daha 2.ayında olanlara bakın(telefona çok temiz bakıyorum da çok az kullanıyorum zaten bir güncelleme ile telefonun çöp olması nedir ya?)

Daha dün akşam AnTuTu'yu verilerimi çalarsa çalsın umurumda değil artık mantığı ile indirdim. Sonra testi yaptım ve tahmin edin kaç çıktı, 254K.
Sizce bu AnTuTu puanlarına güvenilir mi? Xiaomi'ye saygım en azından "-"lerden 1'e falan çıkacak ama internetteki okuduğum çoğu yerde çakma IPhone'lara bile kafasına göre puan falan veriyormuş. İlk iki testte ne kadar şarj da ve sıcaklıkta yaptığımı hatırlamıyorum ama dün yaptığım test esnasında şarjı 35 sıcaklığı da 36 derecede iken yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı