Çözüldü AOC 2243Fws Çözünürlük ve Titreme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DeeKaY

Hectopat
Daha fazla  
AOC 2243Fws 22 inç monitörüm var. 1080p 60Hz'de çalışan. Ama birden şöyle bir sorun oldu bilgisayarımı açtığımda 1024x768 çözünürlükte masaüstü karşıma geldi. Ayarlara gidip değiştirmek istediğimde maksimum çözünürlüğün 1600x1200 olduğunu gördüm. Aygıt yöneticisine girdiğimde önceden 2243W yazardı, fakat artık Genel PnP olmayan monitör yazıyordu.

Sürücüsü gitmiş sandım otomatik ara dememe rağmen zaten yüklü diyordu, kendisi ile birlikte gelen CD'sindeki sürücüyü yükledim yeniden başlattım ayarlara baktığımda 1920x1080 gelmişti fakat uygula dediğimde ekran titremeye başladı bulanıklaştı.

Monitör ayarlarında girdiğimde sadece 29 ve 30 Hz'lerin olduğunu gördüm, 60Hz seçeneği yok. Aşağıda resim attım sadece 2'si var atlamalı yazıyor, resimde belli oluyor mu bilmiyorum ama ekran titriyor. Ne yapsam düzeltemedim.

Önceden 1920x1080'nin yanında (önerilen) 60Hz kullanırdım niye böyle oldu anlamadım. Lütfen yardım eder misiniz?

Not: Windows 10'un en güncelini kullanıyorum.

Ekran Görüntüsü (22).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Özel çözünürlükteki yenileme hızını değiştirince 60Hz seçeneği geri geldi Recep bey.
Geçici bir şey oldu sanırım ama titreme gitti, eskisi gibi oldu biraz daha böyle idare edeceğim. Tekrardan teşekkür ederim. :mutlu:

Ekran Görüntüsü (23).png
Monitör ya da ekran kartı arızası olabilir. Öncelikle monitörünüzün hem güç hem de görüntü kablosunu sökün. Beş dakika sonra geri takın. Monitörde statik elektrik birikmesi bu tür sorunlara sebep olabilir.

Sorun çözülmezse DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp yeniden kurun.

Sorun yine çözülmezse Onboard GPU ile deneyin. Onboard GPU ile de üst çözünürlük ve Hz seçenekleri gelmiyorsa monitörünüzü servise gönderin.

DDU ile kaldırdım yeniden en yenisini kurdum, kablolarını kontrol ettim, onboard ekran kartı yoktu başka kart taktık yine aynı sorun var. 15 dakika önce bir arkadaş bana ; Windows'u sıfırla verileri tut yap sürücüsü geri geliyor dedi. Başka biri de yeni kartlardan birini kullanıyorsan Radeon kontrol Merkezinden özel çözünürlük yap dedi.
Bu son dediklerini nasıl yapacağım ? Dene oluyor diye not düşmüş.

Evet Recep bey denedim 10 dakika bekledim, siz cevabı yazdıktan sonra.

Monitör arızası olduğunu düşünüyorum. Windows sıfırlamanın da çözeceğini sanmıyorum. AMD ekran kartı kullanıyorsanız yeni çıkan 17.4.1 sürücüsünü de deneyin ama bu monitör arızası olabilir.

Varsa bir de başka görüntü ve güç kablosuyla da deneyebilirsiniz ama pek ihtimal vermiyorum.

R7 370 kullanıyorum Recep bey, yeni sürücüyü indirip deneyeceğim, ayrıca özel çözünürlük uygula kontrol merkezinden demişti biri onada bakıp geri dönüş yapacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

Özel çözünürlükteki yenileme hızını değiştirince 60Hz seçeneği geri geldi Recep bey.
Geçici bir şey oldu sanırım ama titreme gitti, eskisi gibi oldu biraz daha böyle idare edeceğim. Tekrardan teşekkür ederim. :mutlu:

Ekran Görüntüsü (23).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitör ya da ekran kartı arızası olabilir. Öncelikle monitörünüzün hem güç hem de görüntü kablosunu sökün. Beş dakika sonra geri takın. Monitörde statik elektrik birikmesi bu tür sorunlara sebep olabilir.

Sorun çözülmezse DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp yeniden kurun.

Sorun yine çözülmezse Onboard GPU ile deneyin. Onboard GPU ile de üst çözünürlük ve Hz seçenekleri gelmiyorsa monitörünüzü servise gönderin.
Bende de bu sorunun aynısı vardı ve dediğiniz gibi hem güç hem görüntü kablosunu söktüm ve 10 dakikaya yakın bekledikten sonra taktım ve düzeldi teşekkürler Recep bey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı