AOC 2270Swn Monitörde Saturation Sorunu

Kutalmış METE

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Lua Geliştiricisi
Merhaba arkadaşlar. Şu an kullandığım kasayı alırken, yanında 1080P AOC 2270Swn Monitör aldım. Ancak 9-10 Yıldır kullandığım 1440x900 Casper monitörümdeki görüntü daha hoş geliyor. AOC monitörde sanki contrast çok açıkmış gibi görünüyor fakat contrast'ı kısınca da çok karanlık görünüyor. Ekte aradaki farkı sizlere yansıtmaya çalıştım. Saturation ayarlarıyla da uğraştım, fakat bir türlü bu renksizlikten kurtulamadım. Bu durumdan nasıl kurtulurum ?

12966494_1279319848748138_370755606_n.jpg

Hocam aoc monitörlerin genel sorunu gibi birşey o. Aynı durumu 1600*900 çözünürlüklü monitöründe yaşadım. Ertesi gününde degiştirdim direk, vatan bilgisayarda bunun farkında bütün monitörlerini kaldırdı. 10 yıllık elimdeki aoc 17 inç monitör siyahları bundan daha iyi veriyor ve parlaklığı dengeli yeni monitöründe ise çok fazla. Adamı kör eder. :)

Aslında monitörümün yanında gelen diskteki programlarla ayarlayabiliyordum. Ancak bilgisayarımda disk okuyucu yok :( İnternet üzerinde de bulamadım. Şuan VibranceGUI isimli bir programı deneyeceğim, sonucu buraya yazarım.
Düzenleme: VibranceGUI ile vibrance'ı %50'den %80'e yükselttim. Şuan iki monitörün renkleri aynı oldu. Ancak kamera ile fotoğrafını çektiğimde AOC yine beyaz görünüyor biraz :) Neyseki ekrana kamera bakmıyor :p

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı