AOC 24" C24G1 ghosting olabilir mi?

Pisagor

Hectopat
Daha fazla  
Monitör yeni sayılır LoL oynarken can barı arada titriyor bir de farenin arkasından böyle bir gölge çıkıyor fare ayarlarından filan her şeyi denedim onlarla alakası yok ghosting olabilir mi? OverDrive güçlüde ve FreeSync açık fazla rahatsız olmadım şu ana kadar ama bu normal mi sizce? Ghosting var mı?

Dosya Ekleri

• ghosting.jpeg
    ghosting.jpeg
    195,4 KB · Görüntüleme: 95
  • ghosting (2).jpeg
    ghosting (2).jpeg
    30,6 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör yeni sayılır LoL oynarken can barı arada titriyor bir de farenin arkasından böyle bir gölge çıkıyor fare ayarlarından filan her şeyi denedim onlarla alakası yok ghosting olabilir mi? OverDrive güçlüde ve FreeSync açık fazla rahatsız olmadım şu ana kadar ama bu normal mi sizce? Ghosting var mı?

Hocam overdrive ayarlarını sırayla dene. 75HZ monitörümde weak ayarı ile ghosting neredeyse kayboluyordu, arttırdıkça artıyordu.

Evet. Kendim kullanıyorum ve ghosting olan bir model. Bir miktar azaltmak için kontrastı arttırabilirsin.
Hocam memnun musun monitörden? Tavsiye eder misin genel olarak?

Hocam overdrive ayarlarını sırayla dene. 75HZ monitörümde weak ayarı ile ghosting neredeyse kayboluyordu, arttırdıkça artıyordu.
Evet. Kendim kullanıyorum ve ghosting olan bir model. Bir miktar azaltmak için kontrastı arttırabilirsin.
Curved ekranlar VA panel oluyor genelde. VA paneller IPS panellere göre bir miktar ghosting olabiliyor.
Denedim hepsini ama değişen bir şey olmadı neyse yapacak bir şey yok fazla rahatsız olmuyorum zaten ama lol deki sorun bu ghosting yüzünden midir ?

Hocam memnun musun monitörden? Tavsiye eder misin genel olarak?
Genel olarak işimi görüyor ama yakın fiyata IPS monitör varsa onun alınmasını tavsiye ederim. Şahsen bir daha alacak olsan IPS'den şaşmam. Memnuniyet konusunda ise fiyatlar dolayısıyla memnun olmak zorundayım😃 Değiştireyim desem çok pahalıya patlar.

Genel olarak işimi görüyor ama yakın fiyata IPS monitör varsa onun alınmasını tavsiye ederim. Şahsen bir daha alacak olsan IPS'den şaşmam. Memnuniyet konusunda ise fiyatlar dolayısıyla memnun olmak zorundayım😃 Değiştireyim desem çok pahalıya patlar.
Hocam IPS'te siyahlar bir tık sorun değil mi?

Daha önce IPS'de kullanmış biri olarak değil. Sırf siyahlar için IPS'in renklerinden vazgeçmek saçma biraz. Başka bir olayda IPS'deki netliğin VA panellerde olmaması.
Anladım hocam teşekkür ederim. 💚

Yeni konular

Geri
Yukarı