AOC 24" C24G1 vs VIEWSONIC VX2458

EreN58

Hectopat
Daha fazla  
Cümleten hayırlı forumlar. Daha önce açılan bu iki monitörün sorulduğu konulara göz attım. Fakat kendi adıma net bir cevaba ulaşamadığım için bu konuyu açma gereği duyuyorum. Başlıkta belirttiğim iki monitör arasında kaldım. Arada kalmama sebep veren durum şu. Monitörlerde bulunan ölü piksel vb. Problemleri gözümle görerek almak istediğim için her ne kadar istemesem de vatan bilgisayardan almayı tercih edeceğim. Daha önce ürün iade işleriyle mide bulandıracak derecede uğraştım çünkü. Su an ikamet ettiğim yerdeki vatanbilgisayar da viewsonic mevcut ve 1472 TL gibi bir fiyata sahip. AOC ise manisadaki vatanbilgisayarda mevcut ve 1517 TL. Fakat git gel masrafları felan derken AOC 1700 1800 arası bir fiyata geliyor. Kendi karşılaştırmamda gördüğüm fark AOC'da sağa sola döndürme ve yukarı aşağı indirip kaldırma özellikleri mevcut. Viewsonicte bunlar yok ve hoparlör var. Bu farklılıkları göz önünde bulundurarak hangisini tavsiye edersiniz? Oyun ve film amaçlı alacağım.

Eğer düşünürseniz XG2405'i önerebilirim. Şu anda Vatan'da fiyatı 1.694 TL. Sürekli indirime giriyor. Alacağın çoğu monitörde ölü piksel riski var. Vatan Bilgisayar'dan aldığında zaten ölü piksel kontrolü yapıyorlar. Eğer istemezsen AOC 24 C24G1 öneririm.

Eğer düşünürseniz XG2405'i önerebilirim. Şu anda Vatan'da fiyatı 1.694 TL. Sürekli indirime giriyor. Alacağın çoğu monitörde ölü piksel riski var. Vatan Bilgisayar'dan aldığında zaten ölü piksel kontrolü yapıyorlar. Eğer istemezsen AOC 24 C24G1 öneririm.
Aradaki 250 300 TL Lik farki vermeye değer diyorsunuz yani?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı