AOC 24G2SPU/BK vs Philips 24M1N3200ZA/00

resulwestbrook

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
AOC 24G2SPU/BK,Philips 24M1N3200ZA/00
2 ürünün de ölü pikselli hali mevcut ve bu 2 monitörden 1’ini alacağım.
2 ürün de özellik olarak hemen hemen aynı sadece Aoc daha popüler sırf bu yüzden 3400tl Philips monitör yerine 4500tl’ye Aoc monitörü mü seçmeli miyim? Aradaki 1100 tl‘ye değer mi?

@Saint Lucia Merhaba hocam sizce hangisini seçmeliyim?

2 ürünün de ölü pikselli hali mevcut ve bu 2 monitörden 1'ini alacağım.
2 ürün de özellik olarak hemen hemen aynı sadece AOC daha popüler sırf bu yüzden 3400TL Philips monitör yerine 4500TL'ye AOC monitörü mü seçmeli miyim? Aradaki 1100 tl‘ye değer mi?

@Saint Lucia merhaba hocam sizce hangisini seçmeliyim?

Düzeltme: AOC 4600TL aradaki fark 1200 TL.

Son düzenleme:
Ölü pikseli olan ürüne 4.600 TL verilmez.
GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA Üstüne 200 TL daha koy sıfır ürün al.
Neden ölü piselli ürün baktığınızı öğrenebilir miyim?

Zaten sıfır ürün alsam bile ölü piksel çıkma ihtimali düşük de olsa var. Ölü piksel çıksa bile iadeyle de uğraşmazdım. Çünkü önceki monitörümde de 2 tane ölü piksel vardı ve hiç etkilemiyordu.

Zaten sıfır ürün alsam bile ölü piksel çıkma ihtimali düşük de olsa var. Ölü piksel çıksa bile iadeyle de uğraşmazdım. Çünkü önceki monitörümde de 2 tane ölü piksel vardı ve hiç etkilemiyordu.

Çıkma ihtimali evet var ama çıkmama ihtimali de var. Yani kendi şansını öldürüyorsan ölü pikselli ürün alarak. Başkasının kusurlu ürününü alacağına kendi ürününde olsun.

Çıkma ihtimali evet var ama çıkmama ihtimali de var. Yani kendi şansını öldürüyorsan ölü pikselli ürün alarak. Başkasının kusurlu ürününü alacağına kendi ürününde olsun.

Haklısınız hocam ama ürün sıfır sadece ölü piksel testi yapılarak ayıklanılmış. 1000 tl daha uyguna geliyor. Diğer monitörlere kıyasla renk konusunda daha başarılı olduğu için aynı fiyata ölü pikselli halini tercih ederim şahsen.

@Saint Lucia
Merhaba hocam monitör geldi. Ölü pikselli almama rağmen ölü piksele rastlamadım. Eski Asus monitörümde sRGB modunu kullanıp parlaklığı düşüremiyorum. Aoc sRGB modundayken parlaklığı düşürmeme izin vermiyor. sRGB modundaki renkleri kendim oluşturup düşürebilmem mümkün müdür? Diğer modları da kullanıcı profilinden de bir sürü ayar denedim fakat renkler çok parlak geldi ve parlaklığı kısınca da ekran fazla kararıyor. Asus'ta parlaklığı düşürdüğümde ekran bu kadar fazla karanlık olmuyordu. Nasıl tarif edilir bilmiyorum ama daha bir saydamsı yapıdaydı ve gözlerimi yormuyordu.

AOC sRGB modundayken parlaklığı düşürmeme izin vermiyor. sRGB modundaki renkleri kendim oluşturup düşürebilmem mümkün müdür?

sRGB modunu kullanmadan yaparsın. Başka türlü olmaz. sRGB kendi içinde bir mod. Fakat aynı tonları manuel ayarla yakalabilir misin bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı