AOC 24G2U FreeSync/G-Sync kullanma

Saykoraz

Picopat
Merhaba arkadaşlar AOC 24G2U monitörü kullanıyorum. Monitör ayarlarımdan FreeSync açtım sonrada NVIDIA denetim masasından G-Sync etkinleştirdim. Fakat çalışıyor mu çalışmıyor mu tam emin olamadım. Başka yapmam gereken bir şey varsa söylerseniz mutlu olurum. Bir de hangi durumlarda G-Sync açık kullanayım mesela tüm hikayeli oyunlarda açmamı önerir misiniz yoksa belli durumlar dahilinde mi kullanmam gerekiyor bunları anlatırsanız.

Screenshot_2.png

Sevinirim.

Şu an G-Sync etkin.

Bence kapamaya gerek yok çünkü yirtilmalari onluyor. Ama online oyunlarda input lag olsuturabilir, o zaman kaparsiniz cok tearing olmazsa.

Bunun haricinde oyun içinde ekstra bir ayar yapmam gerekiyor mu mesela V-Sync açıp kapatmak gibi?
Mesajimi editledim ama sorunuzun tam cevabi yok. G-Sync varken V-Sync'e gerek yok. İkisinin de islevi ayni ama G-Sync daha iyi oluyor.
V-Sync, G-Sync'in FPS sinirlayarak bir alternatifi olmaya calisiyor.

G-Sync'den verim alamazsaniz V-Sync kullanabilirsiniz, cunku monitorde G-Sync normal G-Sync cipli monitorlerden daha kotu olma olasiligi var. Ama o monitorde iyi calisacagini dusunuyorum.

Ben bu monitörde FreeSync'i açıp G-Sync uyumlu özelliğini etkinleştiriyorum denetim masasından, sizin yaptığınız gibi. Sonrasında FPS'yi 140'a sabitliyorum RTSS ile. Herhangi bir yırtılmayla uğraşmamak adına. Tabi bu Apex Legends için. Her oyunda farklı durumla karşılaşabilirsiniz. Mesela Minecraft'a girerken gerek yok. Ama tabi hikayeli oyunlarda lazım olabilir. Aslında genel olarak her oyunda gerekli. Güzel de çalışıyor.

G-Sync Pendulum Demo programı var Nvidia'nın. Bu programla test edebilirsiniz.

Bu şekilde açılıyor zaten, ama emin olmak isterseniz Nvidia denetim masasında şu ayar var,

g.png

Geri
Yukarı