Aoc 27" D2757Ph 3D IPS Led Monitör Ekran dalgalanması ?

InterFaL

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar..
Aoc 27" D2757Ph 3D IPS Led monitörüm var. Oyunda Ekran kesilmesi, dalgalanması yada yırtılması denilen olay bariz belli oluyor. HDMI girişle bağlı. Ekran kartım Sapphire R9 290 Payday orginal steam da var. Bu oyunda çok bariz oluyor sağ sola çekiyorum kesik kesik geliyor. Bunun sebebi ne olabilir. Monitörüm bu kadar mı kötü ? Counter strike global offensive de olmuyor. Counter strike 1.6 da belli oluyor. Wolfenstein 2009 da tam ortadan geçerek oluyor. Format attım kaç kez. driverlar güncel..Bunu aşamam mı ?

Bahsettiğiniz olay bu ise oyunların ayarlarından VSync'i (veya Radeon kartlarda Vertical Refresh olabilir adı) açarak bunu engelleyebilirsiniz. Ama FPS 60'a sabitlenir. Gerçi Radeon ekran kartları hakkında pek bir bilgim yok ama oyun ayarlarında dediğim ayara bir bakın.

Sorun bu evet. Ben bunu yeterli çözüm görmüyorum. Vsync kullanınca fps düşüyor akıcılık gidiyor. Ben doğal halde kullanırken bu kadar abartılı sorun hale gelmesini aza indirgemek istiyorum. Counter Strike 1.6 gibi bir oyunda bile bu şekilde aşikar olması canımı sıkıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…