AOC C24G1 monitör yeşil çizgi sorunu

nic0las

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Barış Akarsu dinliyor <3
Daha fazla  
Meslek
Sıradan Biri
Arkadaşlar aşağıya fotoğraf bırakacağım aradaki farkı anlarsınız hemen. Siyah temalı ekranlarda aşağıya inerken belli yerlerde çapraz yeşil çizgiler oluşuyor aşağıya inerken. Eskiden de vardı bu sorun lakin G-Menu silip yükledim ve ayar yapınca yeniden oluştu.
Şimdiye kadar sadece AOC'un kendi sitesinde oluştu bu çizgiler. YouTube gibi platformlarda rastlamadım henüz.

Dosya Ekleri

• 20210407_231614.jpg
    20210407_231614.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 104
  • 20210407_231559.jpg
    20210407_231559.jpg
    184,6 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey mi bilmiyorum fakat benim de Steam'de oyun incelemeleri kısmının sağ tarafındaki incelemelerde böyle dikey bir şekilde çizgiler oluşuyor. Sizde de aynı mı acaba? Bu arada bazı sitelerde vs, dikkatli bakınca dediğiniz çizgileri vs. ben de görüyorum sanırım.

1617829526235.png

Aynı şey mi bilmiyorum fakat benim de Steam'de oyun incelemeleri kısmının sağ tarafındaki incelemelerde böyle dikey bir şekilde çizgiler oluşuyor. Sizde de aynı mı acaba? Bu arada bazı sitelerde vs, dikkatli bakınca dediğiniz çizgileri vs. ben de görüyorum sanırım.

Eki Görüntüle 963137
Attığınız fotoğrafta belli olmuyor . Ya da ben göremedim.

Hala aynı problemi yaşıyor musunuz? Bende de aynı problem var monitörüm aynı model.
Sadece belli yerlerde oluyordu uzun zamandır olmadı bende . Kablo değişmeyi deneyebilirsiniz bu modelin girişleri biraz sıkıntılı yada benimkinde sıkıntılar var.

Kablo değişip denedim bir şey fark ettirmedi. Özellikle League of Legends istemcisinde çok fazla oluyor. Başka zamanlarda nadiren oluyor. Umarım bir çözümü vardır. Genel olarak bu monitörde çok fazla kronik hatayla karşılaştım. Bu modelden uzak durucam bir dahakine.😅

Geri
Yukarı