AOC C24G2AE vs 24G2U

Lymeria

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar dün İtopya'da AOC 23.6" C24G2AE 165Hz 1ms 2xHDMI 2xDP FreeSync Premium Curved Gaming Monitör | ITOPYA monitörü 1500 TL'ye aldım fakat bugün bu monitörü n11.com buldum sizce iptal edip 24G2U mu almalıyım?(1 tane ölü piksel o kadar sorun değil)

Genelde LoL, GTA, Valorant oynayıp film izleyen biriyim. Karanlıkta VA panelin daha iyi olduğu söyleniyor, ben de genelde karanlıkta kullanıyorum. Ekran kartım 1660 Super. Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
N11'deki ölü pikselli. Sorun değil demişsiniz ama büyüyebilir de.

Karanlıkta VA'lar kontrast sayesinde siyahları daha iyi gösterir evet.

Siz bilirsiniz. Kavis olayını da düşünün, avantaj mı dezavantaj mı diye.

Hocam iptal edecekseniz bunu öneririm, bence gayet güzel. Yalnız bu monitörde alan birkaç kişide ölü piksek çıktığını okudum. Umarım alanlarda böyle bir durum olmaz :)

Maalesef 1500 TL'yi geçemiyorum üstüne MSI'da DisplayPort kablosu da çıkmıyor.

İkisi arasından 24G2AE, ama sisteminiz 2K oyunculuk için uygunsa 24G2AE fiyatına yakın şu monitör var:

2 K yı desteklemiyor hem de bütçeme uygun değil teşekkür ederim.

VA ile IPS arasında aşırı görüntü farkı var mıdır? Teşekkür ederim.

Maalesef 1500 TL'yi geçemiyorum üstüne MSI'da DisplayPort kablosu da çıkmıyor.

2 K yı desteklemiyor hem de bütçeme uygun değil teşekkür ederim.

Hocam çok güzel bir monitör almışsınız zaten va monitörlerde ıps kadar olmasada siyah renkler daha iyi gözükür ıps olunca daha karanlık görürsünüz ıps ile va ekran arasında sadece netlik kaybı olur film dizi izlerken vs onun dışında hem va hem ıps monitörler arasında bir fark göremedim ben ıps almak mantıklı tabi lakin aldığınız monitör 165hz olması avantajını taşıyor ıps almamanızı öneririm.

Var tabii, ama aşırı değil.

VA'lar IPS'lere siyahlar konusunda fark atarken, IPS'ler de renk canlılığı olarak VA'ların önünde.

Ama IPS'ler Ultrawide dışında çok çok zor kavisli olabiliyor. Belki 1-2 model vardır ama ben hiç görmedim.

Bu arada bahsettiğimiz VA'nın renk olarak çok yetenekli bir VA olduğunu unutmayalım. Standart VA'lar ile renk olarak çok fark olacaktır sizin VA'nızın.

Ama 24G2U'da standart bir IPS değil.

Kısaca siyahlar olarak daha kötü, renk olarak da daha iyi 24G2U. Ama bu fark aşırı denebilecek turden değil.

Bir arkadaşım C24G1 modelini 0 olarak almıştı ve test ettiğinde 1 adet ölü piksel çıktı ama iade etmekle uğraşmadı 1 senedir problemsiz kullanıyorum dedi bende yukarıda arkadaşın attığı gibi ölü pikselli olarak almayı düşünüyorum ama büyüme olayından korkuyorum ancak ölü pikselli kullananlardan bir şikayet duymadım büyüdüğüne dair sizce yine de öyle bir risk var mıdır?

Hocam çok güzel bir monitör almışsınız zaten VA monitörlerde IPS kadar olmasa da siyah renkler daha iyi gözükür IPS olunca daha karanlık görürsünüz IPS ile VA ekran arasında sadece netlik kaybı olur film dizi izlerken vs onun dışında hem VA hem IPS monitörler arasında bir fark göremedim ben IPS almak mantıklı tabii lakin aldığınız monitör 165Hz olması avantajını taşıyor IPS almamanızı öneririm.

Var tabii, ama aşırı değil.

VA'lar IPS'lere siyahlar konusunda fark atarken, IPS'ler de renk canlılığı olarak VA'ların önünde.

Ama IPS'ler ultrawide dışında çok çok zor kavisli olabiliyor. Belki 1-2 model vardır ama ben hiç görmedim.

Bu arada bahsettiğimiz VA'nın renk olarak çok yetenekli bir VA olduğunu unutmayalım. Standart VA'lar ile renk olarak çok fark olacaktır sizin VA'nızın.

Ama 24G2U'da standart bir IPS değil.

Kısaca siyahlar olarak daha kötü, renk olarak da daha iyi 24G2U. Ama bu fark aşırı denebilecek turden değil.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız.

Bir arkadaşım C24G1 modelini 0 olarak almıştı ve test ettiğinde 1 adet ölü piksel çıktı ama iade etmekle uğraşmadı 1 senedir problemsiz kullanıyorum dedi.
Ben de yukarıda arkadaşın attığı gibi ölü pikselli olarak almayı düşünüyorum ama büyüme olayından korkuyorum, ancak ölü pikselli kullananlardan bir şikayet duymadım, büyüdüğüne dair sizce yine de öyle bir risk var mıdır?
Bayağı düşük de olsa yok değil bu ihtimal.

Geri
Yukarı