AOC E2050sn açılıp-kapanma sorunu

ergencokur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi monitörüm sürekli açılıp kapanıyor detaya girecek olursam.
Sistemimi 2 sene önce topladım ama monitör 2.eldi ve 720P çözünürlükteydi ( AOC E2050sn ) ekran kartım GTX 1050 ve tahmin edersiniz ki VGA girişi olmadığı için mecbur dönüştürücü kullanıyorum ama sağlam bir dönüştürücü 2 sene önce 70 TL.
Ye almıştım dönüştürücüden kaynaklanan bir sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum sistemi topladığım günden beri ekranın açılıp kapanma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Önceleri o kadar rahatsız etmezdi ama şimdi çok gözüme batıyor sorun tam şu şekilde masaüstü veya internetteyken ortalama 2 saatte bir ekran kapanıp açılıyor. 2-3 kere falan ama ışığı yanmaya devam ediyor sadece ekran gidip geliyor (grafik sürücüsü yüklerken olan kapanıp açılmaya benziyor) ama 3D grafik gerektiren oyun veya programlarda 1 saatte bir kısa süreyle yine aynı şekilde kapanıp açılıyor. Bu sorunu yıllardır çözemedim nette de pek yararlı bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. En detaylı şekilde anlatmaya çalıştım ek bilgi veya görsel isterseniz de atarım. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir dönüştürücü ile denediniz mi? Ayrıca ekran kartınızda hem HDMI hem de Displayport çıkışı varsa, şu an kullandığınız çıkış yerine diğer çıkış için bir dönüştürücü ile deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı