AOC E2262vw monitöre görüntü gelmiyor

HandOfKonsopa

Centipat
Daha fazla  
Monitörüm AOC E2262vw ve HDMI desteği olmadığı için s-lınk VGA to HDMI dönüştürücü kullanıyorum. Ancak dünden beri bilgisayarımı her açtığımda monitörüme görüntü gitmediğini görüyorum. Acaba sıkıntı bilgisayarda mı diye denemek için PlayStation 4'ümü de monitöre taktım ve kısa süre de olsa görüntü geldiğini gördüm ancak görüntü yaklaşık 15 saniyeden sonra kesildi. Bu bende dönüştürücünün sıkıntılı olduğu şüphesini uyandırdı ancak yine de PlayStation 4'ün görüntüsü gittiği için ekran kartının veya işlemcinin gittiğiyle alakalı şüphelerim var. Çünkü bilgisayarda güç verildiğinden emin olduğum tek şey kasamın ve işlemcimin fanları. Acaba sorunun ne olduğu ile alakalı bir fikriniz var mı?
(Ayrıca RAM'leri çıkartıp takmayı denedim ancak işe yaramadı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar ile görüntü vermeyen monitör playstation ile de aynı sorunu gösteriyor ise bu demektir ki monitör donanımında yada bahsettiğiniz gibi kablo dönüştürü vs aparatlarında problem vardır. Farklı bir dönüştürücü ile denemenizi tavsiye edebilirim ancak

Dönüştürücü aktif bir dönürtürücü olması gerekiyor ben dönüştürücü ile kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Monitör yerine ekran kartınındaki çıkışı değiştirsen daha mantıklı eğer kartının arkasındaki HDMI çıkışını VGA yaparsan. Kullandığım ürün S-link SL-HVS20 Vatan da bulabilirsin.

Dönüştürücü ile alakalı olabilir. Farklı bir dönüştürücü ile deneme şansın var mı?
Bugün başka bir dönüştürücü ile deneyip sonuçları paylaşacağım.
Dönüştürücü aktif bir dönürtürücü olması gerekiyor ben dönüştürücü ile kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Monitör yerine ekran kartınındaki çıkışı değiştirsen daha mantıklı eğer kartının arkasındaki HDMI çıkışını VGA yaparsan. Kullandığım ürün S-link SL-HVS20 Vatan da bulabilirsin.

Bu kadar geç cevap verdiğim için üzgünüm ama tekrar başka bir dönüştürücü ile denedim, yetmedi HDMI kablosu ile TV'ye bağladım ama görüntü gelmedi, biz de sıkıntı anlaşılan ekran kartındaydı dedik ve garantiye gönderdik. 1 ay sonra elimize ulaştı ve ben de dönüştürücü toplarına girmeden tertemiz şekilde DVI portuna geçtim ve gayet de memnunum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı