AOC G2260VWQ6 monitörde yırtılmalar

Cem Argun

Hectopat
Herkese selamlar. V-Sync'de açıp kapatsam da G-Sync NVIDIA panelinden devreye alsam da bir 80 90 FPS aldığım oyunları akıcı oynayamıyorum. Kablo ile alakalı olabilir mi? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Monitör alt menüsünden 1.1 olanı 1.2 yaptım bilmiyorum, faydası olur mu diye ama hiçbir şey değişmedi. AOC G2260VWQ6 1 ms 75 Hz. Monitör kullanıyorum.

Ekran kartını monitöre ne üzerinden bağladınızı söylememişsiniz. DP ise kablodan değildir. HDMI ise 1.2 versiyonu 1080P'de 60 Hz destekliyor. Lakin sorun bundan kaynaklı değildir. AMD ekran kartımda geliştirilmiş senkronizasyon ayarını aktif edince sizinki gibi bir sorun yaşıyordum. Sizde de belki böyle bir ayar açık olabilir.

Ekran kartını monitöre ne üzerinden bağladınızı söylememişsiniz. DP ise kablodan değildir. HDMI ise 1.2 versiyonu 1080P'de 60 Hz destekliyor. Lakin sorun bundan kaynaklı değildir. AMD ekran kartımda geliştirilmiş senkronizasyon ayarını aktif edince sizinki gibi bir sorun yaşıyordum. Sizde de belki böyle bir ayar açık olabilir.
DP ile bağlıyım HDMİ kullanmadım hiç. Hocam GTX 1060 6 GB modelini kullanıyorum ve aşağıdaki ayarı bile açtım artık rahat oyun oynamak için akıcı olsun diye ama olmuyor sabit bir FPS altına inince hemen akıcılık kayboluyor.

1.png

G-Sync ve V-Sync kapalı iken oyunda kırılmalar ani FPS düşüşlerindemi oluyor yoksa sabit FPS'lerde mi?

Hocam hepsi açıkda denedim aynı kapalıda denedim aynı. Mesela FIFA oynarken sabit 75 FPS alıyorum inanılmaz akıcı. ya da Hitman 3 oynarken ama mesela sabit olmayan bir oyundan örnek verim Days Gone veya Death Stranding mesala bu oyunlarda FPS var bazen 80 oluyor bazen 70 oluyor bazen 60 oluyor işte o zaman oyun kötüleşiyor. Şimdi her oyun sabit FPS veremez büyük oyunlar var ben bakıyorum hiçbir arkadaşımda böyle bir şey olmuyor adam 45 FPS de oyun oynuyor ama akıcı yırtılma donma kasma yok ekran ama ben 75 altına düşim hemen bozuluyor görüntü.

FPS 75'nin altına düştüğünde ekranda bozulma hissetmeniz normal. Kendi monitörüm VP278(FreeSync veya G-Sync desteklemiyor) ve RX570 kullanıyorum. Bende aynı bozulmaları yaşıyorum. Sizin monitörünüz G-Sync destekli değil, FreeSync üzerinden kullansanızda tam olarak verimini alabileceğinizi sanmıyorum. Sonuç olarak bilgisayarızda bir sorun yok. G-Sync destekli bir monitörde bilgisayarınızı test ederseniz, büyük ihtimal istediğiniz verimi alabilirsiniz.

FPS 75'nin altına düştüğünde ekranda bozulma hissetmeniz normal. Kendi monitörüm VP278(FreeSync veya G-Sync desteklemiyor) ve RX570 kullanıyorum. Bende aynı bozulmaları yaşıyorum. Sizin monitörünüz G-Sync destekli değil, FreeSync üzerinden kullansanızda tam olarak verimini alabileceğinizi sanmıyorum. Sonuç olarak bilgisayarızda bir sorun yok. G-Sync destekli bir monitörde bilgisayarınızı test ederseniz, büyük ihtimal istediğiniz verimi alabilirsiniz.

Teşekkür ederim monitörü değiştireceğim bunu satıp üstüne para koyup daha iyi bir model alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı