AOC G2260VWQ6 vs LG 21.5'' 22MK400H

Ali akkurt

Hectopat
Daha fazla  
  1. AOC G2260VWQ6
  2. LG 21.5'' 22MK400H
Kurduğum RX 580 ve Ryzen 5 2600 sisteme Freesync monitör almaya karar verdim. AOC bildiğiniz üzere bu klasmanda genelde tavsiye edilen bir monitör 740 TL'lik fiyatıyla. Ancak internette gezerken linkte verdiğim LG monitöre rastladım. 530 TL'lik fiyatının yanında genel özellikleri de benzer. Sizce hangisini almalıyım? LG monitörlerde herhangi bir sorun var mıdır? Yılbaşını beklemeli miyim? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sorun yoktur, alabilirsiniz. Ancak TN panel istemenizin özel bir sebebi var mı? Bu fiyat aralığında LG 22MK430H-B (IPS panel) ve Samsung CF390 (VA panel) gibi çok daha iyi seçenekleriniz var.
Monitörü oyun için alıyorum ve bildiğim kadarıyla oyun oynarken tn panel daha çok öneriliyor. Ekrana yandan bakacak olan küçük bir kardeşim de yok .d ips panel için 100 lira daha fazla vermek doğru mu emin değilim. Bildiğim kadarıyla va monitör; ips ile tn in birbirine karışımı gibi ancak gösterdiğiniz samsung monitör 60 hz. Yeni alacağım monitör minimum 75 hz olmalı sonuçta bir kere alacağım. Tavsiyeniz için teşekkürler. Va 75 hz monitörlerede bir göz gezdireyim.

Kaynak: IPS vs TN vs VA - Which Is Best For Gaming? [Simple Guide] Gayet güzel bir biçimde,3 panelin eksisini ve artısını anlatmışlar.
Ekran Alıntısı.PNG

Rekabetçi oyunları çok fazla ve ciddiyetle oynamıyorsanız VA panel daha çok işinize yarar. Tek fark görüş açıları değil, renk doğruluğu açısından da VA daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı