AOC G2460PF vs Samsung C24FG73

Micheal003

Kilopat
Daha fazla  
Muhtemelen bugün yeni bir monitör alacağım. AOC G2460PF ve Samsung C24FG73 arasında kaldım. Kullanım amacım oyun, dizi, film olacak. Sistemim falan her şey yeterli.
Şu anki monitörüm GO W9006S-D eski bir 19" lik 1440x900 çözünürlüklü bir monitör. Yaklaşık 12 senelik ve aşağı yukarı 6-7 yıl kullandım. Hoparlörü de var. Ve dahili hoparlörü olması sebebiyle masamda fazla yer kaplamaması hoşuma gidiyor. Dahili hoparlör olmasını isterim yani bir monitörde. Hoparlöründe küçük bir arıza var. Fazla etkilemese de onun için ve 144 Hz'e geçmek için değiştirmek istiyorum.

Neyse monitörlerin bildiğim (+) ve (-)'lerini yazayım.

AOC:
(-)'ler
  • 6 bit + FRC olduğu için renkler konusunda şüpheciyim.
  • TN Panel var. Dizi film keyfimde beni üzmesinden korkuyorum.
(+)'lar
  • Dahili hoparlörü var.
  • Fiyat konusunda daha uygun.
  • Sağ sola çok geniş dönme açısı var.(Ayak yapısından dolayı)
  • Üzerindeki USB'ler sayesinde bazı konularda yarımcı olacaktır. Bir tanesi hızlı şarj destekliyor.

Samsung:
(-)'ler
  • Dahili hoparlör yok.
  • Fiyatı biraz daha pahalı
  • Sağ sola dönme açısı sınırlı
(+)'lar
  • Gerçek 8 bit olduğu için renkler daha iyi olacak
  • VA panel ile TN'nin dezavantajlarını yok ediyor.
  • Curved olması seni içine sarıyor.

Şimdi arkadaşlar arada 600TL gibi fark var. Açıkçası çok fazla bir miktar da vermek istemiyorum bir monitör için. AOC'yi almayı düşünüyorum aslında ama geri iade edenleri görünce de korkuyorum biraz. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldınız mı birisini? Ben bugün C24FG73 aldım ama renkler nedense beni tam tatmin etmedi. Yarın tekrar bakacağım. Eğer aldıysanız izlenimlerinizi söyler misiniz? Koyu renkleri pek veremiyor gibi geldi bana :/

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı