AOC G2460PG G-Sync'yi Çalıştırma

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,

Dün başlıktaki aldığım monitörde G-Sync olayını çözemedim. Nvidia denetim masasına girdim. Orada bulunan G-Sync sekmesinde etkinleştir yaptım. Daha sonra kontrol etmek için monitörün altında bulunan menü tuşuna bastığımda aşağıda, 1920x1080 144 HZ G-Sync yazıyordu. Yani G-Sync sanırım etkinleştirmiş oldum. Fakat oyunlarda örneğin, League Of Legends da VSYNC'yi kapatıp FPS'yi de 144 yapıyorum. Fakat yine de yırtılma oluyor. Bunu çözmüş değilim. Ayrıca oyunların yükleme kısımlarında monitörün kenarları böyle parlaklık gidip gelme gibi bir şey oluyor. Onu da çözemedim. Sanırım monitörün sol altında oto parlaklık gibi bir göz varmış. Onu iptal edin diyorlar. Fakat iptal etme yerini de bulamadım. Bana bu konu hakkında acil yardım edebilirseniz çok sevinirim. Monitörü iade bile edebilirim. Teşekkürler...

Daha detaylı anlatayım. Bir kere i-care denen otomatik parlaklık ayarlayıcıyı kapatamıyorum. Sitede ki incelemede monitörün display menüsünde bile yoktu. Sizde gösteremediniz. G-Sync aldık. Yine tearing denen yırtılmalar hala var. G-Sync' yi açarken aynı zamanda V-Sync' yi de açmamız şart mı bu tearingi önlemek için? Bir diğer sorunum oyunlarda, mesela yükleme kısımlarında veya oyun içinde bir menü açtığınızda sanki ekranın ışığı gidip gelme yapıyor. Ama çok detaylı bakınca anlayabiliyorsunuz. Sanki otomatik parlaklık ayarlanmaya çalışılıyor gibi. O yüzden şu monitörde ki i-care denen olayı kapatabilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Bugün ayrıca ilk yazım da anlattığım gibi, League of Legends' e G-Sync' yi denemek için gireyim dedim. Oyun içi V-Sync' yi kapadım. Ve FPS yi sabit 144 yaptım. Ama yırtılmalar yine var. Aynı şekilde Dead Space 3 oyununda denedim. Orada da FPS 300 ve 400 arası ama yırtılma yine var. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. En sonunda bilgisayarı satıp konsola dönmeyi düşünüyorum. Artık bıktım.

Sorunum G-Sync açınca ekranda hafif dalgalanma oluşması sorunu bilen var mıdır? Kapatınca bu dediğim git gelmeler düzeliyor.

Yabancı forumlarda araştırma yaptım. Bu sorunu yaşayan çok kişi var. Sorunun adı parlaklık dalgalanması. Bir site bunun normal olduğunu diyor ve Nvidia' yı suçluyor. Sorun giderilene kadar böyle devam etmek lazımmış. Yine bir ölü yatırım. Yine saçma bir masrafla aldığım monitör.
Konuyla alakalı GeForce forumlarındaki konu: https://forums.geforce.com/default/topic/914087/pc-components/g-sync-causing-flickering-/1/

Selamlar. Ben de yaza doğru bu monitörü almayı planlıyorum. Yaşadığınız sorunlar düzeldi mi? Düzelmediyse yetkililere ulaşıp yenisini verdiler mi, yenisinde de sıkıntı var mı? İzlenimleriniz nelerdir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı