Çözüldü AOC G2460VQ6 monitör siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hiutku

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar daha önceden bu konu üzerine bir başlık açmıştım fakat derdime derman bulamadım.
Dostlar "AOC G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync" monitöre sahibim.
Herhangi bir program veya oyuna girdiğim sırada bir yere tıklarsam ekran aniden kararıyor ve birkaç saniye sonra geri geliyor.
Monitörün içinden çıkan kablo HDMI to HDMI mini fakat ben HDMI to HDMI bir kablo ile ekran kartıma bağladım. Bunun bir etkisi olur mu?
Sistem özelliklerim:
Ryzen 5 3600X.
XFX RX590 Fatboy 8 GB.
Derdimin dermanının burada olduğuna inanıyorum dostlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet hocam önceki konunuzu hatırlıyorum. Başka bir monitör veya televizyonda denediniz mi? Bende XFX RX 590 kullanıyorum. Benim ayarları mı Radeon programından deneyin. Eğer bu ayarda işe yaramaz ise sadece Frekans Mhz değerini 120 değer düşürüp, güç limitini -10 deneyin. Farklı sürümlerde deneyin. İnşallah sorununuzu çözersiniz.

Dosya Ekleri

• 15.PNG
    15.PNG
    77,4 KB · Görüntüleme: 88
  • 16.PNG
    16.PNG
    80,6 KB · Görüntüleme: 102
Başka bir monitör veya televizyonda deneyip bu problemle karşılaşmadıysanız sizin sorun monitör kaynaklı veya kullandığınız kablo olabilir.

Display port kablosu satın almak istiyorum önerinizi almak isterim birde böyle denemek istiyorum geri dönüş yapacağım.
Hocam selamlar yeniden sorun sanırım bu monitörlerin genelinde AOC 24 G2460VQ6 oyunlarda tam ekran sorunu - Technopat Sosyal
Bu arkadaşta benimle aynı sorunu yaşamış display port takınca düzeliyor imiş.

Display port kablosu satın almak istiyorum önerinizi almak isterim birde böyle denemek istiyorum geri dönüş yapacağım.
Hocam selamlar yeniden sorun sanırım bu monitörlerin genelinde AOC 24 G2460VQ6 oyunlarda tam ekran sorunu - Technopat Sosyal
Bu arkadaşta benimle aynı sorunu yaşamış display port takınca düzeliyor imiş.
O zaman sizin sorununuzu DP kablosu çözecektir diye düşünüyorum. Maalesef DP kablosu hakkında fazla bir bilgim yok. Ama masrafa kaçmadan herhangi bir DP kablosu işinizi görecektir.

Sağolun hocam yardımcı olmak için çabaladınız saygılarımı sunarım.
Bakar mısın bir sorum olacak.
Bugün bir bilgisayarcıda buldum DP kablosu fakat adam bana absürt bir fiyat söyledi bende neden böyle dediğimde ucuz kablo görüntü vermez gibi bir şeyler söyledi yarın almaya gideceğim kablo 30TL ne yapmalıyım?

Sağolun hocam yardımcı olmak için çabaladınız saygılarımı sunarım.
Bakar mısın bir sorum olacak.
Bugün bir bilgisayarcıda buldum DP kablosu fakat adam bana absürt bir fiyat söyledi bende neden böyle dediğimde ucuz kablo görüntü vermez gibi bir şeyler söyledi yarın almaya gideceğim kablo 30TL ne yapmalıyım?
Rica ederim. Yani dediğim gibi DP kabloları hakkında fazla bilgim yok fakat fiyatlarına baktığım zaman ortalama 50-150 TL arasında kablolar gördüm. Hani hangisi kalitelidir dersen bilemem maalesef. Zaten sizin monitör 75 Hz destekli. 75 Hz destekleyen herhangi bir DP kablosu işinizi görecektir sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı