AOC vs Gamepower vs Viewsonic

HeRo2531

Decapat
Merhaba. Bu monitörlerden hangisini seçmeliyim, Bütçem aşağıdaki monitörlerden birini almakla sınırlı. Bilgisi olan, bu monitörlerden birini kullanan ve tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

1. AOC G2460FQ
  2. Gamepower GPR24C144
  3. ViewSonic VX2458-C-MHD
Not: Genellikle FPS ve MMORPG oyunları oynuyorum.

FPS için genelde TN monitör öneriyolar fakat bence o kadar ayrıntıya takılmaya gerek yok. Sonuç olarak turnuvalara giren oyuncular değiliz. Ben 3. monitörü kullandım ilk başta görüntü kalitesini sevmemiştim fakat Nvidia denetim masasından ayar yaptım düzeldi. FPS oyunlarında yeterince de akıcıydı monitör lakin ölü piksel çıktığından geri gönderdim. Tercihim üçüncüsünden yana olurdu lakin bilmyorum ölü piksel sorunu kronik mi değil mi o yüzden iade edip farklı monitör aldım. Gamepower'e yanaşma bence monitöre. Ben kulaklığını kullanıyorum kulaklığından memnunum fakat cep yakmayacak ürün olduğu için aldım. Yüksek fiyatlı ürünlerde bulaşma derim. AOC ve ViewSonic arasında seçim yapacaksak olursan da VA panel oluşundan ötürü ViewSonic derim.

ViewSonic VX2458-C-MHD model monitörünü zamanında almayı düşünüyordum fakat şu yorumu gördükten sonra vazgeçmiştim. AOC markasına ait monitör olan G2260VWQ6 modeli 3 yıla yakın süre kullandım, ve gayet de işimi görüyordu. Gamepower'a gelecek olursak forumda pek önerilmiyor, fakat önermeyen çoğu kişi monitörü kullanmayan kişiler. En iyisi kullanan kişiler ile iletişime geçip deneyimlerini ve yaşadıkları problemleri öğrenmen daha iyi olur. Ama kendi deneyimlerimde AOC markasını gözüm kapalı tavsiye edebilirim.

376155

AOC'da Freesync olmadığı için şahsen önermem. Gamepower markası bende güven yaratmıyor ama kullanmadım görmedim. Kullanan kişilerin yorumlarına bakmak lazım (Youtuberların değil kullanıcıların). Ama onu da kullanan pek kişi yok sanırım.

Viewsonic olan modeli bir arkadaşım aldı ölü piksel çıktı ama onun haricinde memnundu. Ölü piksel de şans işi çıkmayabilir. Yukarıda bahsedilen 22ms olayı input lag değil sanırım keza öyle de olsa ekran gecikmesi de olsa 5ms'de kullanılabilir olduğunu düşünüyorum.

Gamepower kullanıcılarının yorumlarına bak ona göre karar ver. Ben içlerinden Viewsonic olanı tercih ederdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı