Aöl (açık öğretim lisesi) sınavları

Sınavları oldukça kolaydır. Bir arkadaşım açığa girmişti. Sınavlarında ne sorduklarını sordum. Soru tiplerini göstermişti. Yani yapamayan ölsün diyebilirim. Aşırı kolay diyemem ama kolaydır sınavları.

Merhabalar, ben istediğim liseye puanım yetmesine rağmen giremedim ve bir sene boyunca okumadım. Ardından açık öğretim için başvuru yaptım ve yarın ilk sınavım var.

İlk defa aöl sınavına gireceğim için heyecanlıyım, daha önce sınava giren var mı?

Ne yapıp ne yapmamalıyım, bilgisi olanlar tavsiye verirse sevinirim.

Yapamadiklarini mantıklıca salla yarında benim annem girecek.

Sınavları oldukça kolaydır. Bir arkadaşım açığa girmişti. Sınavlarında ne sorduklarını sordum. Soru tiplerini göstermişti. Yani yapamayan ölsün diyebilirim. Aşırı kolay diyemem ama kolaydır sınavları.
Nasıl kolay bu sorular anlamadım, birkaç saat önce sınavdan çıktım hayatımda böyle zor sorular görmedim.

Çalıştığım halde bunu söylüyorum, bir arkadaşım daha girdi o da sınavın çok zor olduğunu söyledi.

Nasıl kolay bu sorular anlamadım, birkaç saat önce sınavdan çıktım hayatımda böyle zor sorular görmedim.

Çalıştığım halde bunu söylüyorum, bir arkadaşım daha girdi o da sınavın çok zor olduğunu söyledi.
Bu sorular çok zor geliyorsa, büyük ihtimalle sorun sizdedir. Yanlış anlamayın ama, ilkokulda aldığınız eğitim, derse katılımınız falan kötüyse ve hayatınızda ilk defa lise düzeyinde bir soruyla karşılaştıysanız zor gelmiştir tabii.

Ben de bu sene 12'yim 3 yıl lise okudum, okul çok boş olduğundan bu sene açığa geçmeyi düşünüyorum.

Ne zamana kadar kayıt yaptırabilirim?

Yeni kayıt yaptıranı hemen sınava mı sokuyorlar?
Belli kayıt dönemleri var. Büyük ihtimalle okulunda açık liseyle ilgilenen bir müdür yardımcısı vardır. Ona danışabilirsin. Hangi belgeler lazım? Nereden kayıt yaptırabilirsin? Tüm bunları sor idareye. Genellikle halk eğitim merkezleri bakıyor o işlere.
Kayıt döneminde para yatırıyorsun, sonra ders seçiyorsun. Sınav günü de giriyorsun işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı