Aparat yardımıyla Type-C girişinden M.2 SSD takmak mümkün mü?

Hasali

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Evde bulunan laptopuma içinde bulunan HDD yetersiz kaldığından M.2 SSD takmak istedim fakat laptopumda M.2 portu bulunmuyor. Benim de aklıma Type-C girişinden bir aparat yardımıyla M.2'yi takmak geldi ama çalışıp çalışmayacağını veya çalışsa da ne kadar verimli olacağını bilmiyorum. Eğer M.2 performansı alamayacaksam normal bir SSD alıp SATA'dan Type-C'ye dönüştüren bir aparat yardımıyla bağlamayı düşünüyorum.
Alacağım M.2 dönüştürücü şu tarzda bir şey:

1628005446287.png

Tabi ben USB 3.0 girişine değil Type-C girişine takacağım.

Alacağım SATA dönüştürücü de şu tarzda bir şey:

1628005672912.png

Not: Bilgisayarımın DVD girişi bulunmuyor.

Öncelikle merhaba. Evde bulunan laptopuma içinde bulunan HDD yetersiz kaldığından M.2 SSD takmak istedim fakat laptopumda M.2 portu bulunmuyor. Benim de aklıma Type-C girişinden bir aparat yardımıyla M.2'yi takmak geldi ama çalışıp çalışmayacağını veya çalışsa da ne kadar verimli olacağını bilmiyorum. Eğer M.2 performansı alamayacaksam normal bir SSD alıp SATA'dan Type-C'ye dönüştüren bir aparat yardımıyla bağlamayı düşünüyorum.
Alacağım M.2 dönüştürücü şu tarzda bir şey:

Eki Görüntüle 1127046

Tabi ben USB 3.0 girişine değil Type-C girişine takacağım.

Alacağım SATA dönüştürücü de şu tarzda bir şey:

Eki Görüntüle 1127052

M.2 to SATA kullanıp HDD'yi söküp M.2 kullanabilirsiniz.

M.2 ile SATA SSD arasında çok bir fark yok zaten, hele ki sizin durumunuzda zaten M.2 yeri yokmuş bilgisayarınızda. Dönüştürücü falan derken performans kaybeder M.2 SSD. SATA alıp takmak daha mantıklı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı