Aparatsız Blue Switch nasıl sökülür?

SLIMSHADYX

Decapat
Daha fazla  
Buün klavyeyi temizledik. Galiba içine biraz toz kaçtı. Özellikle g tuşu nadiren basmaya başladı. Aparatsız nasıl sökerim?

Klavye ne? Eğer hotswappable değilse her türlü lehimlerini sökmen lazım. Hotswappable ise switchlerin iki yanından sıkıştırabilecek bir şeyle çıkarabilirsin.

Klavye ne? Eğer hotswappable değilse her türlü lehimlerini sökmen lazım. Hotswappable ise Switch'lerin iki yanından sıkıştırabilecek bir şeyle çıkarabilirsin.

Bu.

Bu.
Hiçbir yerde hotswappable olduğuna dair bir ibare göremedim. Öyle olsa bile switchleri çıkarmak çok bir işe yaramaz zaten, switchler dümdüz sorunlu :D İçine biraz üflemeyi deneyebilirsiniz tozlanmadan kaynaklı problemleri çözebiliyor.

Hiçbir yerde hotswappable olduğuna dair bir ibare göremedim. Öyle olsa bile switchleri çıkarmak çok bir işe yaramaz zaten, switchler dümdüz sorunlu :D İçine biraz üflemeyi deneyebilirsiniz tozlanmadan kaynaklı problemleri çözebiliyor.
Daha yeni şunu fark ettim. Çalışmayan tuşu hafif yukarı ittirince çalışıyor yukarı itip bastırmam lazım. Acaba sorun ne olabilir ? Aklıma sadece toz geliyor.

Daha yeni şunu fark ettim. Çalışmayan tuşu hafif yukarı ittirince çalışıyor yukarı itip bastırmam lazım. Acaba sorun ne olabilir ? Aklıma sadece toz geliyor.
Cihazın PCB'si dandik diye yorumladım şahsen, muhtemelen bi' şekilde temassızlık falan yapıyor. Switchlerin Outemu olması da pek yardımcı olmuyor vesselam.

Geri
Yukarı