Apartmana Türk Telekom tarafından bağlanan kutu nedir?

HUNTEx

Centipat
Daha fazla  
2 ay önce falan binaya TT yazan kutu takmışlardı. Şimdi ise bir tane adam geldi, modem nerede dedi. Kabloyu duvarı delip şuradan takacağım dedi. Biz 16 Mbps internet kullanıyorduk, modem de 300 Mbps VDSL2 yazıyor. Bu bizim ne işimize yarayacak? 1000 Mbps desteği falan mı olacak.

Gelen adama sorsaydınız ya. Nasıl bir kutu? Fotoğrafını atın anlaşılır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelen adama sorsaydınız ya. Nasıl bir kutu? Fotoğrafını atın anlaşılır.

Üstünde Türk Telekom yazıyor, içinde canovate yazan siyah kutu gibi bir şey. Ona 5, 6 tane kablo bağlanmış ve üstünde TT yazan kutuya turuncu kalın bir kablo. Ayrıca ince beyaz bir kablo bağlanmış. Üzgünüm, fotoğraf atamıyorum. Bir de adam şimdi deldi kabloyu, bantladı. Yarın gelecekler, takacaklar. Sordum ne işe yarıyor diye. Hani internet kopuyordu ya, işte artık kopmayacak. Bir de 1000 Mbps alabileceksin dedi.

Üstünde Türk Telekom yazıyor, içinde canovate yazan siyah kutu gibi bir şey. Ona 5, 6 tane kablo bağlanmış ve üstünde TT yazan kutuya turuncu kalın bir kablo. Ayrıca ince beyaz bir kablo bağlanmış. Üzgünüm, fotoğraf atamıyorum. Bir de adam şimdi deldi kabloyu, bantladı. Yarın gelecekler, takacaklar. Sordum ne işe yarıyor diye. Hani internet kopuyordu ya, işte artık kopmayacak. Bir de 1000 Mbps alabileceksin dedi.
Tamam Fiber gelmiş. 1000 Mbps'i aynı fiyata vermeyecekler tabii. Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüşüp paket yükseltmek istediğini söyleyeceksin ve fiyat bilgilendirmesi yapacaklar. Uyarsa 1000 Mbps'e geçiş yapacaksın.

Tamam fiber gelmiş. 1000 Mbps'i aynı fiyata vermeyecekler tabii. Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüşüp paket yükseltmek istediğini söyleyeceksin ve fiyat bilgilendirmesi yapacaklar. Uyarsa 1000 Mbps'e geçiş yapacaksın.

Tabii hocam ben de biliyorum vermeyeceklerini. Peki benim bilgisayar kablosuzken çekmiyordu, çok kopuyordu. Şimdi daha iyi mi çekecek?

Tabii hocam ben de biliyorum vermeyeceklerini. Peki benim bilgisayar kablosuzken çekmiyordu, çok kopuyordu. Şimdi daha iyi mi çekecek?
Kablosuz internet kesintisi ya modeminizden ya da cihazınızdan ya da bina içi tesisatınızdan kaynaklanır, altyapıdan kaynaklanmaz genelde.

Yeni bağladıkları kutunun yanında ölüm döşeğinde kıvranarak artık ölmek isteyen, milattan kalma kapağı olmayan bir kutu var. Adam da zaten dedi tesisatta herkesin kabloları dağılmış diye. Ondan olabilir mi ve bu kopukluklar altyapı geldiğinde düzelecek mi?

Geri
Yukarı