App Explorer Nedir ve Ne işe yarar?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
App Explorer nedir? Ne işe yarar? İnternete baktığımda kafam daha fazla karışmıştı bu yüzden buraya soruyorum.

Galiba bu uygulamadan bahsediyorsunuz?
Uygulama içinde harici uygulamaların yükleme paketlerini barındırıyor.

Böyle bir yazılıma gerek yok. Kullanmak istediğiniz uygulamayı sitesinden yükleyin. Ayrıca bu tarz yazılımlar reklam amaçlı kurulum paketleri barındırabilir. Uygulamaları rahat kuracağım diye virüs gibi yapışan reklam amaçlı yazılımlar ile kafayı yersiniz.

Ben buna benzer Patch My PC yazılımını kullanıyorum.
Ama sadece güncelleme olup olmadığını kontrol ediyorum. Sana da tavsiye ederim.
Screenshot_6.png
Bu uygulamadan bahsetmiyorsanız lütfen belirtin. Yardımcı olmaya çalışırız.
Sorunla ilgili ekran görüntüsü paylaşmayı da unutmayın.

Son düzenleme:
Galiba bu uygulamadan bahsediyorsunuz?
Uygulama içinde harici uygulamaların yükleme paketlerini barındırıyor.

Böyle bir yazılıma gerek yok. Kullanmak istediğiniz uygulamayı sitesinden yükleyin. Ayrıca bu tarz yazılımlar reklam amaçlı kurulum paketleri barındırabilir. Uygulamaları rahat kuracağım diye virüs gibi yapışan reklam amaçlı yazılımlar ile kafayı yersiniz.

Ben buna benzer Patch My PC yazılımını kullanıyorum.
Ama sadece güncelleme olup olmadığını kontrol ediyorum. Sana da tavsiye ederim.
Bu uygulamadan bahsetmiyorsanız lütfen belirtin. Yardımcı olmaya çalışırız.
Sorunla ilgili ekran görüntüsü paylaşmayı da unutmayın.
Bahsettiğim uygulama Windows 10la gelen bir kısayol.

Yinede haklısınız böyle bir uygulamaya gerek olunmasa gerek.

Görsel paylaşır mısın?
Windows böyle bir uygulama hatırlamıyorum. Belki dizüstü bilgisayarın için özel bir uygulamadır.

App Explorer, Lenovo firmasına ait olan laptoplarda kullanılabilmektedir. Bazı Acer laptoplarda da kullanılabilmekte olan, önceden yüklü olan bir uygulama merkezi programıdır.

App Explorer; popüler, kullanışlı ve ihtiyaçlarınıza yanıt veren uygulamalar tavsiye etmektedir. Kendi uygulama ve program zevkinize göre laptopunuzu kişiselleştirebilmenizi sağlamaktadır. Kendi forum sitelerinde yazmış olduğu başlıklar mevcuttur. İsterseniz tümünü okuyabilirsiniz.

Bana göre pek güvenli bir program sayılmaz. App Explorer yerine "Patch My Pc" programını rahatlıkla kullanabilirsiniz.Patch My Pc yazılımında şunları yapabilirsiniz;

-Yüklediğiniz programın güncel olup olmadığı,
-Yeni programlar keşfedebilmeniz için kendi içerisinde kategorilendirilmiş bir şekilde yükleme seçeneği bulunması,
-Bilgisayarda bulunan gereksiz bir programı kaldırabilmeniz için kendi içerisinde bir opsiyonu olamasıdır.

App Explorer, Lenovo firmasına ait olan laptoplarda kullanılabilmektedir. Bazı Acer laptoplarda da kullanılabilmekte olan, önceden yüklü olan bir uygulama merkezi programıdır.

App Explorer; popüler, kullanışlı ve ihtiyaçlarınıza yanıt veren uygulamalar tavsiye etmektedir. Kendi uygulama ve program zevkinize göre laptopunuzu kişiselleştirebilmenizi sağlamaktadır. Kendi forum sitelerinde yazmış olduğu başlıklar mevcuttur. İsterseniz tümünü okuyabilirsiniz.

Bana göre pek güvenli bir program sayılmaz. App Explorer yerine "Patch My Pc" programını rahatlıkla kullanabilirsiniz.Patch My Pc yazılımında şunları yapabilirsiniz;

-Yüklediğiniz programın güncel olup olmadığı,
-Yeni programlar keşfedebilmeniz için kendi içerisinde kategorilendirilmiş bir şekilde yükleme seçeneği bulunması,
-Bilgisayarda bulunan gereksiz bir programı kaldırabilmeniz için kendi içerisinde bir opsiyonu olamasıdır.

Lenovo markalarında diye okuduğum için kafam karışmıştı.

Laptopum Acer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı