Apple ayıpsız misli ile değişim kararında kutulu ürün vermiyor

Emrekibarr

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci,Antrenör,Spor Bilimci
Arkadaşlar merhaba. Elimde iPhone 11 64 GB red modeli var. THH süreci geçirdim cihaz değişimi kararı geldi.

Bugün Apple müşteri hizmetleri tarafından aradılar. Cihazımı en yakın yetkili servise teslim edecekmişim 2 haftalık bir süreç varmış. Daha sonrasında ise bana yeni cihaz verileceğini söylediler. Fakat cihaz kutusuz aksesuarsız bir şekilde olacakmış.

Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu? Verdikleri cihaz gerçekten sıfır mı? Yoksa başka ürünlerin parçalarıyla yeniden bir cihaz montajlayıp, test edip kullanıcıya verdikleri bir cihaz mı? Ben ısrarla sıfır kutulu bir ürün istediğimi söyledim ama ısrarla kutulu bir ürün vermediklerini söylediler.

Tüketici hakem heyetine gidip sorduğumda ise ayıpsız misli ile değişim kararı demek 0 kutulu ürün demektir. Bu kapsamda sana yenilenmiş ya da swap ürünü verme hakları yoktur dedi.

Teredüttüm şu böyle cihaz alıp da 1-2 ay sonra arızalanan cihaz şikayetleri çok var Şikayetvar sitesi üzerinde tekrar böyle süreçler yaşamamak istediğimden soruyorum.

Sıfır, kutulu ürün vermek zorundalar. Talebinizi tekrar iletin kesinlikle kutusuz ürünü teslim almayın. Sıfır ürün ile değişim yapmazlarsa, elinizde karar olduğunu hatırlatıp ilamlı icra işlemlerini başlatacağınızı bildirip korkutmaya çalışın.
Benzer konuda arkadaşın çözümünü iletiyorum.

11.10.2021 tarihinde ilamlı icra talebim açılmıştır. İcra dairesi misli değişim taleplerinde bedel iadesi yapmıyormuş başvuru yapıldıktan sonra karşı tarafa tebligat gönderiliyor yine görevi yerine getirmiyorlar ise icra memurları tarafından sıfır kapalı kutu olarak haciz işlemi yapılıyormuş eğer cihaz ellerinde yok ise cihazın misli ile yani aynı segmentte farklı bir marka ile değişimi sağlanacakmış konu kapanabilir aynı sorunu olan kişilerin icra dairesine başvuru yapması yeterlidir.

Link: Çözüldü: THH "ayıpsız misli ile değişim" kararında sıfır ürün verilmiyor

Yani sonuç olarak, karşı taraf her türlü sıfır ürün verecek. Uğraştırmaya çalışırsa icra masraflarını ödeyip rahatlayacak.

Son düzenleme:
Sıfır, kutulu ürün vermek zorundalar. Talebinizi tekrar iletin kesinlikle kutusuz ürünü teslim almayın. Sıfır ürün ile değişim yapmazlarsa, elinizde karar olduğunu hatırlatıp ilamlı icra işlemlerini başlatacağınızı bildirip korkutmaya çalışın.
Benzer konuda arkadaşın çözümünü iletiyorum.

Link: Çözüldü: THH "ayıpsız misli ile değişim" kararında sıfır ürün verilmiyor

Yani sonuç olarak, karşı taraf her türlü sıfır ürün verecek. Uğraştırmaya çalışırsa icra masraflarını ödeyip rahatlayacak.

Umarım öyle olur en son bir konuşma yaptık dedim teklifinizi kabul etmiyorum. 0 kapalı kutu cihaz dışında hiçbir şekilde bir şey kabul etmiyorum. Elimde kapı gibi misli ile değişim kararı var gerekirse tüketicinin ve rekabetin korunması genel müdürlüğüne şikayet edip icraya vereceğim her türlü haklıyım dedim. Bir şeyler göndereceklerini söylediler halen göndermediler.

Apple tüketici hakem heyeti sonucunda kapalı kutu değişim yapmıyor. Ben de daha önce benzer şekilde uğraşmıştım. Gönderdikleri swap cihaz fiziksel kusurluydu aynı gün geri gönderdim kapalı kutu değiştirdiler. Bana sıfır içinizde şüphe olmasın dedikleri telefon buydu. Kalite kontrolden nasıl geçti anlamadım açıkçası. Ekran kasa açıklığının yanı sıra ekran yapışkanı atık şekilde gelmişti. Kapalı kutu vermeleri için ne yaparsanız yapın dinlemeyecekler muhtemelen.

Dosya Ekleri

• IMG_9724.jpg
    IMG_9724.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 34
Apple tüketici hakem heyeti sonucunda kapalı kutu değişim yapmıyor. Ben de daha önce benzer şekilde uğraşmıştım. Gönderdikleri swap cihaz fiziksel kusurluydu aynı gün geri gönderdim kapalı kutu değiştirdiler. Bana sıfır içinizde şüphe olmasın dedikleri telefon buydu. Kalite kontrolden nasıl geçti anlamadım açıkçası. Ekran kasa açıklığının yanı sıra ekran yapışkanı atık şekilde gelmişti. Kapalı kutu vermeleri için ne yaparsanız yapın dinlemeyecekler muhtemelen.

Sırf bu yüzden swap almak istemiyorum. Çünkü sizin gibi çok sıkıntı yaşayan insanlar var.

Göndereceklerini söyledikleri ürünü teslim aldınız mı hocam, bir gelişme var mı?

Hocam teslim almadım, çünkü kendi telefonumu garanti servisine bırakmam gerekiyormuş falan 2 hafta telefonsuz kalacağım süreç yüzünden zaten swap cihazda istemediğim için bekliyorum THH kararının itiraz süresinin dolmasına daha sonra icraya vereceğim gelişme olursa güncellerim burayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı