Apple Hesabı Açma Sorunu: Bu mail adresi zaten bir Apple kimliği olarak kullanılmaktadır

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 26B

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar öncelikle herkese(y):
Şimdi 3-4 gün önce Vatan'dan İphone 6 aldım (Nihayet 4 yıl sonra akıllı telefonum oldu:LOL:). Neyse, kurulumu yaptım (kurduğum gibi wi-fi'den ios 8.4'ü yükledim) ama, ilk başta Apple kimliği, Icloud vb. kurmayıp atladım. Sonra bugün kurulumu yapıyım dedim ve elimde patladı.:saçma:
Şimdi kurulum kısmına giriyorum telefondan. E-mail (hotmail.com olan) adresimi giriyorum her şey tamam ama, sonra,
''Bu mail adresi zaten bir Apple kimliği olarak kullanılmaktadır'' Diyor.o_O
Ben daha önce hayatımda, Apple ürünü kullanmadım ve hesap açmadım. Ama kabul etmiyor. Şimdi ne yapmam lazım? Acaba yeni bir mail adresimi lazım?(n)
Birde, arkadaşların mail adreslerini giriyorum, çalışıyor ama, benimkinde olmuyor.(n)
Bu arada benim telefon 16 gb ama Boş alan 11 Gb olarak gözüküyor. O 5 gb'lik alan ana programlar mı?:rolleyes:

Güncelleme:
Bayağı bir denemiştim ve, her seferinde aynı şey oldu. Acaba, bunları yaparken kaza ile açtım mı, anlamadım. Ama, bir şeyler garip sanki. Bu arada mail geldi ve, şifremi sıfırladım.
Şuan telefondan giriş yaptım, e-posta ve şifre. Sonra bir kaç ayar şeyi (Touch Id satın almalarda kullanılsın mı? vb.) yaptıktan sonra Kredi Kartı, Adres vs. bölümündeyim. Şuan onu yapıyorum.
Az öncede Pc'de Apple hesabıma veya her kiminse girip belli şeyleri düzelttim.(y)
Bu arada; adres bilgisi yazmama rağmen. Adres bilgisi duruyor. Sanki, başka birinin hesabına girmiş gibi hissediyorum. Veya, biri e-postamı hackleyip oradan hesap açmış olabilir mi?
Yoksa, bir ihtimal benzer ada sahip e-posta adresiyle karıştırmış olabilir mi?o_O
Çünkü, yeni kimlik yaratma kısmında sadece e-postayı kabul etmemişti. Diğer, yakınlarımın e-postalarını kabul etmişti.(n)
Hatırlatma:
Ben daha önce Apple Kimliği açmadım.
Apple.png
7
Apple 2.png

Not: Oradaki adresi ben yazmadım adresim bile değil.(n):dikkatli:
Apple 3.png

Yeni bir gelişme. Hayır anlamıyorum. Hayatımda Apple Kimliği açmadım. O adres bilgilerini ben yazmadım. Ve, niye bu yabancı dilde geliyor.(n)
Kafayı yiyeceğim.:mad::yumruk::kızgın:
Apple 4.png

Güncelleme: Şuan kimliğimi açtım nihayet.:kedi: Ama, hala şüphelerim sürüyor, bu olaya yardımcı olabilecek biri varsa bekliyorum.
Kısaca, sorun şu: Apple Id olarak e-posta'mı istiyor. Giriyorum, kabul etmiyor ve zaten kullanımda diyor. Birde, yukarıdaki resimdeki gibi, adres bilgisini ben girmedim.(n)

Son düzenleme:
Belli ki başkası nasıl bulduysa o e postaya bir apple ıd açmış bunu apple desteği arayarak sildirebielceğini düşünüyorum.
Öncelikle teşekkür ederim.(y) Yanlız şuan hesabı açtım. Hatta, şifremi unuttum deyip sıfırlayıp yeni bir şifre oluşturdum ve birkaç oyun yükledim. Ciddi ciddi hesap açılmış gibi.:eek: Tam anlam veremedim.(n) Şuan, hesaba girebiliyorum ama hesabı ben açmadım.
Şimdi sildirirsem başıma iş alır mıyım?:kararsız:

Ne yapmalıyım?

Öncelikle merhaba. Aynı sorunu bende yaşamıştım. Bende sizin gibi devam etmiştim. Olayın asıl olma sebebi microsoft ta hesabı silme desteği var. Birisi microsoft hesabı silmiş. Siz o hesaba tekrar açmışsınız. Olay bu. İcloud daki bütün bilgileri değiştirirseniz eski kullanıcısı ona giremez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı