APU sistem hala mantıklı mı?

Lyrax52

Kilopat
Arkadaşlar sorum bu. Cidden bütçem çok düşük ve oyun testleri fena değil ama sormak istediğim şeyler var. İlk sorum stok fan ile overclock yapabilir miyim? Eğer yaparsam ne kadar performans artışı olur? Sonra 1080P ve düşük ayarlar için yeterli midir? Şimdiden teşekkürler (R3 3200G işlemci olacak ve ileride RX 570 takılacak)

1. Stok fan ile yeterince overclock yapabilirsiniz.
2. İşlemci bazlı oyunlarda performans artışı olur
3. 1080P düşük ayarlar için çoğu oyunda yeterli değil R3 3200G
Benim tavsiyem hala R3 3200G'yi almadıysanız R5 2400G almanız olacak çünkü R3 3200G'de Vega 8 dahili GPU var ama 2400G'de ise Vega 11 var ve bunun performansa büyük etki olur bir derami 16 GB alın en az 3000MHz.

1. stok fan ile yeterince overclock yapabilirsiniz.
2. işlemci bazlı oyunlarda performans artışı olur.
3. 1080P düşük ayarlar için çoğu oyunda yeterli değil R3 3200G.
Benim tavsiyem hala R3 3200G'yi almadıysanız R5 2400G almanız olacak çünkü R3 3200G'de Vega 8 dahili GPU var ama 2400G'de ise Vega 11 var ve bunun performansa büyük etki olur bir derami 16 GB alın en az 3000MHz.

Evet çift kanalda bayağı bir performans artışı oluyor. Aslında R5 2400G istiyorum ama pahalı. R3 3200G 750 TL civarı. R5 2400G ise 1000 TL civarı. Zaten bilgisayarı aldıktan en fazla 1 sene sonra RX 570 alacağım. İki tane daha sorum var. İlk sorum oyunlarda çok fazla drop yer miyim? İkinci sorum ise rekabetçi oyunlarda 60 FPS üstü oynayabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Evet çift kanalda bayağı bir performans artışı oluyor. Aslında R5 2400G istiyorum ama pahalı. R3 3200G 750 TL civarı. R5 2400G ise 1000 TL civarı. Zaten bilgisayarı aldıktan en fazla 1 sene sonra RX 570 alacağım. İki tane daha sorum var. İlk sorum oyunlarda çok fazla drop yer miyim? İkinci sorum ise rekabetçi oyunlarda 60 FPS üstü oynayabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz oyunlar nelerdir BF 5 PUBG assasin Creed gibi oyunları Low ayarlarda bile 25 30 FPS oynarsınız.

Bahsettiğiniz oyunlar nelerdir BF 5 PUBG assasin Creed gibi oyunları Low ayarlarda bile 25 30 FPS oynarsınız.

Aslında önce eski oyunlardan başlarım. Yani anlarsınız 2017 ve öncesi. Sonra rekabetçi oyunlar oynarım. RX 570 alınca da güncel oyunları oynarım diye düşünüyorum. Peki RAM, işlemci ve Vega 8 overclock yapar isem ne kadar performans artışı olur? Çift kanal kullanacağım. 720P çözünürlükte oynarım benim için sıkıntı değil.

Ben söyle bir link atayım sizin bir fikriniz olsun 720 p orta ayarlarda ayarlarda dual ram ve overclockla 40 45 üstü alırsınız diye düşünüyorum ama cs pubg lite fortnite gibi oyunları rahat oynarsınız
Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben söyle bir link atayım sizin bir fikriniz olsun 720 p orta ayarlarda ayarlarda Dual RAM ve overclockla 40 45 üstü alırsınız diye düşünüyorum ama CS PUBG Lite Fortnite gibi oyunları rahat oynarsınız.
Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten konsol gibi oynarım. Sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı