APU sistemden kurtulmak

• Konuyu başlatan Wien
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 426

Wien

Hectopat
Daha fazla  
Şuan kullandığım APU sistem:
  • A10-7870K
  • MSI A68HM-E33 V2
  • KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz
APU sistemden kurtulmak için sadece ekran kartı ve işlemcinin değişmesi yeterli midir yoksa anakart ve belleklerinde değişmesi mi gerekiyor ?

İlk adım olarak kendime 1050 Ti ekran kartı almayı düşünüyorum fakat daha sonrası için uygun bir işlemci de satın almam gerekecek onun içinde ufak bir öneri verebilirseniz sevinirim.

Bütçe çok problem değil fakat genede uçuk kaçık şeyler olmasın tabi, ekran kartları arasında 1050 Ti neyse işlemciler arasında da öyle bir parça arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularınızı sırayla yanıtlıyorum.
1-GTX 1050 Tİ ile darboğaz oluşacaktır. GTX 1050'yi bile ucu ucuna besleyebilen bir işlemci kullanıyorsunuz. Fakat ileride sistemi değiştirirseniz ekran kartını tam performanslı kullanabilirsiniz.

2-İşlemcinizi ne ile değiştireceksiniz? Bulunduğu soket yapısındaki işlemcilerin hepsi kötü. Yani işlemciyi değiştirmeyin. Çok aşırı derecede ekran kartına darboğaz yaratmaz çünkü.

3-Bellekler iyi değişmesine gerek yok.

Sadece ekran kartı güncellemesi ile APU sistemden kurtulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı