Araba benzinde sıkıntılı çalışıyor

Blackbeard

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar arkadaşlar, dedemin 90 model bir arabası var muayene yaklaştığı için bugün komple bakım yaptırdık. Benzinde çalışmıyordu otomatik ve karbüratörü değiştirdik araba ortalama 20km benzinde çalıştı sonra geri çalışmamaya başladı. Biraz kullandıktan sonra benzin az gelmeye başlıyor ustalar benzin hortumundan depoya doğru hava vurdu çalıştı sonra çalışmamaya başladı. Depodan mı kaynaklıdır başka bir nedeni olabilir mi? Ustaların işleri milleti kazıklamak olduğu için sizin fikirlerinizi almak istedim. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Borularda problem olabilir. Onun dışında eski tip benzin pompaları sorun çıkartabiliyor. Araba markası ve modeli nedir?
Sıkıntılı gözüken borularıda değiştirdik ama olayı tam çözemedik hocam. 90 model toros arabanın ilk sahibiyiz bu benzin olayını bir türlü çözemedik.

Sıkıntılı gözüken boruları da değiştirdik ama olayı tam çözemedik hocam. 90 model toros arabanın ilk sahibiyiz bu benzin olayını bir türlü çözemedik.

Toros ve Tofaş'larda benzin pompası kronik sorunlu olması lazım. Orijinal takmayın mümkünse. Yeni model güzel bir pompayı sanayi ustalarıyla takmanızı tavsiye ederim.

İyi akşamlar arkadaşlar, dedemin 90 model bir arabası var muayene yaklaştığı için bugün komple bakım yaptırdık. Benzinde çalışmıyordu otomatik ve karbüratörü değiştirdik araba ortalama 20km benzinde çalıştı sonra geri çalışmamaya başladı. Biraz kullandıktan sonra benzin az gelmeye başlıyor ustalar benzin hortumundan depoya doğru hava vurdu çalıştı sonra çalışmamaya başladı. Depodan mı kaynaklıdır başka bir nedeni olabilir mi? Ustaların işleri milleti kazıklamak olduğu için sizin fikirlerinizi almak istedim. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Uzun süre benzinde çalışmazsa benzin pompası bozulmuş olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı