Aracın sigorta poliçesi olmasına rağmen e-Devlet ve TÜVTÜRK üzerinde sigorta yok gözüküyor

d1xl1te

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, bundan 2 ay önce X firmadan sigorta yaptırdım policesini ve dekontlarını aldım. Yakın zamanda muayene zamanı geliyor ve randevu almak için siteye girdim, baktım ki sigorta yok gözüküyor. e-Devlet üzerinden sorguladığımda ise son sigortamın 2021'de yapılmış gözüktüğünü gördüm. Hemen yaptırdığım kişiyi aradım ve durumu anlattım site kaynaklı bir sorun olabileceğini söyledi, 3-4 saat sonra ise güncelleme tamam beyefendi vize ve e-Devlet ekranında bazen sorun olabiliyor, önemli değil vizede sorun çıkmaz dedi. Bugün e-Devlet'ten tekrar baktım fakat hala yok, sizce bir sorun var mı yoksa normal bir olay mı bu?

1663626042667.png

sa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigorta poliçeniz pek gerçekçi durmuyor. Gözüm tutmadı.
Diğer yandan mesleği sigortacı olan bakan da bir tekel yaratıp çok oynadı bu sistemle. Belki de onun yüzünden bir sorun var.

Sigorta poliçeniz pek gerçekçi durmuyor. Gözüm tutmadı.
Diğer yandan mesleği sigortacı olan bakan da bir tekel yaratıp çok oynadı bu sistemle. Belki de onun yüzünden bir sorun var.
Ne anlamda gerçekçi gelmedi size poliçe acaba, bir de bu şekilde muayeneye gitsem ve sigorta yok çıksa herhangi bir ceza durumu olur mu?

Sigorta olmayınca muayene etmezler.
Poliçede sigorta firmasına ait hiçbir bilgi yok. Diğer alanlar da düzmece gibi duruyor.
Poliçeniz elinizde değilse sabah ilk iş elden alın. Kem küm ederlerse bir dolandırıcı ile muhatapsınız diyebiliriz.

Benim bildiğim direk gözükmesi lazım. Ayrıca poliçe pek gerçekçi gelmedi açıkçası. Normalde kaçıncı basamaktan ödüyorsunuz?

Dolandırılma sezdim. 4.545 TL mi 95 model araca oha.
Kaza bedeli dahil, şu anda tekrar yaptırmak için 6bin TL çıkıyor.

Benim bildiğim direk gözükmesi lazım. Ayrıca poliçe pek gerçekçi gelmedi açıkçası. Normalde kaçıncı basamaktan ödüyorsunuz?
Sorduğunuz soruyu anlayamadım fakat uzun süre kazasız olunca indirim yapılmasından bahsediyorsunuz sanırım. İlk aracım geçen yıl ufak bir kaza yüzünden sigorta basamağı sıfırlandı diye biliyorum.

Kaza bedeli dahil, şu anda tekrar yaptırmak için 6bin TL çıkıyor.

Sorduğunuz soruyu anlayamadım fakat uzun süre kazasız olunca indirim yapılmasından bahsediyorsunuz sanırım. İlk aracım geçen yıl ufak bir kaza yüzünden sigorta basamağı sıfırlandı diye biliyorum.
Şu an size fiyat çıkıyorsa araçta sigorta yok demektir.
Kimle görüştüyseniz paranızı kurtarmaya bakın bir an evvel.
Güvenilir bir sigortacı istiyorsanız, şahsen tanıdığım İzmir Sigorta | Kasko, Trafik, Dask, Konut, Hayat Sigortası adresinden, telefonla ya da WhatsApp ile yardım alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı