Aral Game'den alınacak kutu PC oyunları Steam'de aktifleştirilebilir mi?

Pars06

Centipat
Sorum belli, kutulu bir şekilde Aral'dan oyun almak istiyorum büyük ihtimal içersinden Key'de çıkacak, ve alacagım oyunda Steam'de var. Ben o Key'i Steam'de kullanırsam sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyunun platformu Steam ise sorun yaşamazsınız ama genelde kullanamazsınız. Onun dışında oyunu CD'li almanın mantığını anlamadım. Dijital varken neden kutulu almak istiyorsunuz. Boşuna CD'ye para vereceksiniz. Eğer internetiniz yavaş işe ayrı ama artık çoğu sistemde CD okuyucu bile yok. Bence paranız cebinizde kalsın gidip dijital alın.

Eğer oyunun platformu Steam ise sorun yaşamazsınız ama genelde kullanamazsınız. Onun dışında oyunu CD'li almanın mantığını anlamadım. Dijital varken neden kutulu almak istiyorsunuz. Boşuna CD'ye para vereceksiniz. Eğer internetiniz yavaş işe ayrı ama artık çoğu sistemde CD okuyucu bile yok. Bence paranız cebinizde kalsın gidip dijital alın.

Bende elimden geldiğince kutulu almaya çalışıyorum kutulu oyunu koleksiyon olarak saklayabiliyorsun büyük ihtimalle koleksiyon yapmak için alıyordur.

kutulu oyunun zevki apayrı,dijital bir şekilde koleksiyon oluşturmak var fiziksel bir şekilde dvdleri raflarınıza dizmek var,demekki herkese hitap etmiyor :) bu arada genelde kullanamassın demişsiniz neden kullanamam?
Hangi oyun tam olarak? Ücüncü parti launcher kullanan perakende oyunlar genelde Steam key degil, kendi anahtarlarini barindiriyor.
Call Of Duty World at War.İçerisinden çıkan keyi steamde kullanamayacaksam ne amaçla koyuyorlarki?

@Pars06

Her oyun anahtari Steamworks degildir, yani Steam'de calismaz. Mesela perakende olarak satilan güncel Ubisoft ya da Rockstar oyunlarini kendi platformlari disinda etkinlestiremezsiniz.

Buradan yola cikacak olursam, Aral üzerinden alacaginiz oyun Steam üzerinde calismayacaktir. Gördügüm kadariyla da herhangi bir yerde Steamworks ya da Steam ile alakali hicbir sey gecmiyor. Kutunun üzerinde de Games for Windows yazisi var zaten.

@Pars06

Her oyun anahtari Steamworks degildir, yani Steam'de calismaz. Mesela perakende olarak satilan güncel Ubisoft ya da Rockstar oyunlarini kendi platformlari disinda etkinlestiremezsiniz.

Buradan yola cikacak olursam, Aral üzerinden alacaginiz oyun Steam üzerinde calismayacaktir. Gördügüm kadariyla da herhangi bir yerde Steamworks ya da Steam ile alakali hicbir sey gecmiyor. Kutunun üzerinde de Games for Windows yazisi var zaten.
kötü oldu bu :( koleksiyon yapmak isteyen biri olarak yola daha çıkmadan bitirmiş oldum bu macerayı.Ben ne olur ne olmaz Aral ile de iletişime geçtim cevaplarını alınca buraya da yazar,konuyu kapatmış oluruz

Kötü oldu bu :( koleksiyon yapmak isteyen biri olarak yola daha çıkmadan bitirmiş oldum bu macerayı. Ben ne olur ne olmaz aral ile de iletişime geçtim cevaplarını alınca buraya da yazar, konuyu kapatmış oluruz.

Merak etme ileride PS Xbox falan alırsan yine yapabilirsin onların piyasası daha canlı artık PC için oyunlar DVD olarak çıkmıyor.

Merak etme ileride PS Xbox falan alırsan yine yapabilirsin onların piyasası daha canlı artık PC için oyunlar DVD olarak çıkmıyor.
aynı şekilde film sektörü de bitiyor bu dijitalleşme yüzünden yavaş yavaş,yaşım da yetmedigi için bu treni kaçırdım çoktan :( umarım pc/xbox'um falan olur ilerde de dedigin gibi

Geri
Yukarı