Arapça okumayı öğrenmenin faydası var mı?

Arapça okumayı öğrenmenin yararları:
-Osmanlıca kitapları okuyabilmek, ki kimse okumuyor,
-Kuranı daha da kurallarına göre okumak.

Alfabeyi öğrenmek işe yarayabilir. Çünkü şöyle örnek vereyim. Türkçe kelime haznesinin büyük bir kısmı Arapçadan alıntı. O yüzden Arapça bir yazıyı okuduğunuzda anlama olasılığınız da yüksektir. Şahsen ben sadece alfabeyi okumayı biliyorum. Arapça bilmiyorum. Ama sokakta Arapça bir yazı okuduğum zaman %80 anlayabiliyorum.

Ne yapayım ben Arapçayı? Dünyanın neresinde Arapça genel bir dil? Ha, doğru yakında Tür...
Uzun lafın kısası ingilizce öğrenin.

Ögrenin ögrenin suriyeli kardeşlerinizle saglam iletişim kurabilmek önemli

Ne yapayım ben Arapçayı? Dünyanın neresinde Arapça genel bir dil? Ha, doğru yakında Tür...
Uzun lafın kısası ingilizce öğrenin.
23 ülkenin anadili. O 23 ülkeyi dünyadan saymıyorsanız bilemem tabi...

En zor dillerden biri Arapça bildiğim kadarıyla profesyonel öğrenmek istiyorsan İstanbul taksim meydanına git rahat 1-2 Suriyeli bulursun çok rahat çok profesyonel öğretirler.

Aynısını düşünüyorum. İngilizce bir yazıyı anlamadıktan sonra okusan ne olacak?
Hocam alfabe kolay. Çok bir zor yanı yok. Düzenli çalışırsa raha öğrenir. Zaten 4 5 saat buna çalışacak değil. İngilizce ile beraber götürülebilir.

Okumak için öğrenilecekse gerek yok, bütün kitapların çevirisi var zaten. Dil öğrenecekse kuran kursu yanlış adres.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…