Arçelik 5223 NHEY buzdolabı alt tarafı soğutmuyor

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Arçelik 5223 Nhey No Frost model buzdolabım var, sökebildiğim kadar söktüm ve baktım.

Üst kısım gayet iyi soğutuyor hiçbir problem yok, üst kısımda bir su gideri deliği var onda da bir tıkanıklık yok, üst kısmındaki soğutma radyatöründe de buzlanma yoktu yani rezistans teli çalışıyor demek sanırım, telde soğutma radyatörünün hemen üstünde, bir de fan var üst taraf da ve o da çalışıyor zaten üst taraf gayet iyi soğutuyor.

Alt tarafta fan vardı söktüm fanda sıkıntı yok çalışıyor, ancak alt taraf düzgün soğumuyor,

Çok anlamam, sökünce fotoğrafını çekmek aklıma gelmedi, alt taraf nasıl soğuyor üst taraf da sadece su gider deliği var başka bir yer yok komple kapalı, alt tarafında su tahliye deliği harici bir giriş çıkış yok, komple kapalı sadece fanın olduğu bölümü ayırmışlar, ayırmışlar dediğim bir oyuk var sadece orası da komple kapalı sadece fan oradaki havayı yukarıdan alıp o boşluktan aşağı basıyor.

Yani kısacası üst taraf ile alt taraf tamamen alakasız bağımsız internette baktığım yerlerde normalde üst taraf da bir fan olup o fan yukarı ve alt bölüme hava üflermiş ancak aşağı hava gidebilecek bir yer yok.

Acaba oranın arkasından soğutma borusu devam edip mi soğutuyor? Öyle ise nasıl ne yapabilirim, ancak o boruda problem olsa buzdolabı soğumaz çünkü aynı boru üstteki soğutma yerinden geliyor onda problem olsa üst taraf soğumaz.

Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı